لزوم برنامه ریزی وزارت صمت برای تنظیم بازار شب عید خودرو

به گزارش کلوب فارسی، خبرگزاری خبرنگاران- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: با توجه به نزدیکی بازار شب عید و افزایش تقاضای خرید خودرو، وزارت صمت باید برای تامین نیاز مردم در خاتمه سال برنامه ریزی کند.

لزوم برنامه ریزی وزارت صمت برای تنظیم بازار شب عید خودرو

به گزارش خبرنگاران و به نقل از خانه ملت؛ آقای حجت اله فیروزی افزود: خودرو یکی از داغ ترین بحث های جامعه است، زیرا بر نظام مالی و قیمت سایر کالا ها اثرگذار بوده و یکی از کالا های موردنیاز مردم در شرایط کنونی است یعنی به هر اندازه که بتوان بازار خودرو را ساماندهی کرد، به همان اندازه به جو روانی حاکم بر اقتصاد کمک خواهد شد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی جامع و مدون برای تولید، توزیع، ارائه خدمات پس از فروش و تنظیم بازار خودرو، افزود: با توجه به نزدیکی به بازار شب عید و افزایش تقاضای خرید خودرو در این دوره، وزارت صمت باید برای تامین نیاز مردم در انتها سال برنامه ریزی کند تا از التهاب بازار خودرو که هر ساله در نزدیکی ایام نوروز تجربه می کنیم، جلوگیری کند البته باید به این نکته نیز توجه کرد که تامین نیاز بازار در انتها سال با توجه به نابسامانی کنونی این حوزه از اهمیت بیشتری نسبت به سال های گذشته برخوردار است.

وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به عنوان متولی تولید اشراف کاملی بر بازار خودرو داشته باشد و برای زمان هایی مانند شب عید که تقاضا در بازار خودرو افزایش می یابد، تنظیم گری های لازم را انجام دهد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به ضرورت تداوم نظارت سازمان های بازرسی بر عملکرد خودروسازان، شرح داد: از آنجا که گردش مالی بازار خودرو بالاست در صورتی که در پی تنظیم گری این بازار نباشیم، سایر بخش ها نیز از گرانی و نابسامانی آن آسیب دیده و متاثر می شوند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 125

به "لزوم برنامه ریزی وزارت صمت برای تنظیم بازار شب عید خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم برنامه ریزی وزارت صمت برای تنظیم بازار شب عید خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید