20 کاربرد جالب قرص ماشین ظرفشویی از تمیز کردن فرش تا مبل و دیوار

به گزارش کلوب فارسی، کاربردهای قرص ماشین ظرفشویی چیست؟ شاید شما هم تا حالا فکر می کردید که قرص های ماشین ظرفشویی را فقط می توان برای شستن ظروف در ماشین ظرفشویی به کار برد ولی این قرص ها کاربرد وسیع تری در تمیزکاری دارند. در این مقاله از سرویس در کاربردهای قرص ماشین ظرفشویی در نظافت و تمیزکاری منزل از تمیز کردن مبل و فرش تا لباس های رنگ گرفته و … را آنالیز خواهیم کرد.

20 کاربرد جالب قرص ماشین ظرفشویی از تمیز کردن فرش تا مبل و دیوار

کاربردهای قرص ماشین ظرفشویی

قرص های ماشین ظرفشویی علاوه بر استفاده در ماشین ظرفشویی و تمیز کردن ظروف می توانند برای درخشندگی و براق کردن سطوح استفاده می گردد. انواع از معتبرترین برندهای موجود در بازار را می توانید به صورت تلفنی، حضوری و آنلاین از فروشگاه های با تخفیف های همیشگی تهیه کنید.

1- قرص ماشین ظرفشویی را در ماشین لباسشویی بیندازید

استفاده از یک قرص ماشین ظرفشویی در مخزن ماشین لباسشویی، نه تنها باعث می گردد لباس ها تمیزتر و درخشان تر گردد، بلکه بوی بد ماشین لباسشویی را بعد از فقط یک بار شستن لباس ها با قرص ماشین ظرفشویی از بین می برد.

2- از بین بردن لکه های روی فلاسک و قمقمه

یکی از کاربردهای قرص ماشین ظرفشویی از بین بردن لکه های چای و قهوه روی فلاسک است. قرص های ماشین ظرفشویی برای پاک کردن قمقمه های کثیف چای یا قهوه، عالی عمل می نمایند. حتی زمانی که داخل آنها بسیار تیره و قهوه ای شده باشد.

برای تمیز کردن سطوح داخلی قمقمه یا فلاسک چای، فقط 1 قرص ماشین ظرفشویی را به همراه مقداری آب جوش، در قمقمه بریزید. سپس درپوش را دوباره روی آن قرار دهید و حدود 12 ساعت صبر کنید. خواهید دید که قمقمه شما مثل روز اول نو و درخشان می گردد.

3- شست و شوی پارچه های تنظیف با قرص ظرفشویی

قرص های ظرفشویی، پارچه هایی را که با آنها آشپزخانه را تمیز می کنید و برق می اندازید، خیلی خوب می شویند و به بافت آنها آسیب نمی رسانند. این یک ایده عالی است که برای جلوگیری از خراب شدن و خشن شدن پارچه های کتانی تنظیف، از این قرص ها برای شستن آنها بهره ببرید.

4- فر را با قرص ماشین ظرفشویی تمیز کنید

تمیز کردن سطوح داخلی و درب فر گاز یکی از معضلاتی است که بسیاری از افراد با آن مشکل دارند. قرص های ماشین ظرفشویی برای پاک کردن این سطوح به خوبی عمل می نمایند، به خصوص برای برق انداختن قسمت زیرین اجاق گاز که به سختی تمیز می گردد.

یک قرص ماشین ظرفشویی را به مدت 10 دقیقه در آب گرم حل کنید. دستکش بپوشید و آغاز به مالیدن مخلوط روی نواحی کثیف کنید. سپس با اسفنج یا دستمال کاغذی داخل فر را تمیز کنید.

5- با قرص ظرفشویی لباس های رنگ گرفته را تمیز کنید

رنگ دادن لباس ها در ماشین لباسشویی یک مشکل متداول است. یکی از کاربردهای قرص ظرفشویی از بین بردن این لکه های رنگی است. در این مواقع فقط کافی است لباس های سفید را دوباره با یک قرص ماشین ظرفشویی بشویید تا پاک شوند.

6- ظروف ضد حرارت را بشویید

ظروف پیرکس یا ظرف هایی که در فر یا مایکروفر می گذارید، معمولا از لکه های چربی و به جامانده غذا در امان نمی مانند. برای پاک کردن این ظروف داخل آنها را مقداری آب داغ بریزید. سپس یک قرص ماشین ظرفشویی را در آن بیندازید. برای چند ساعت (یا حتی یک شب) ظرف را کنار بگذارید. سپس آن را به راحتی بشویید.

7- لکه ها را از روی دیوارها و کف پاک کنید

برای والدینی که کودکشان به نقاشی کشیدن روی دیوارها یا کفپوش علاقه دارد، قرص های ظرفشویی یکی از نجات دهنده ها است. شما می توانید با قرص های ماشین ظرفشویی خط های اتوماتیک، مداد یا ماژیک را از روی دیوار و کف پاک کنید.

کافی است یک قرص ماشین ظرفشویی را در 3.5 لیتر آب گرم حل کنید. سپس با یک پارچه تمیز آغشته به این محلول، دیوار و کف را با محلول به دست آمده پاک کنید.

8- شستن لکه های توالت با قرص ظرفشویی

توالت ها مخصوصا توالت های فرنگی بسیار مستعد گرفتن لکه و لعاب زرد رنگ آب هستند. برای مقابله با کثیفی مشکل ساز توالت، کافی است یک قرص ماشین ظرفشویی را داخل توالت بیندازید. سپس صبر کنید تا قرص داخل آب، حل شده و یک محلول تشکیل گردد.

کمی صبر کنید و بعد با یک برس ناحیه کثیف و لعاب گرفته را بشویید. در نهایت تنها کاری که باید انجام دهید این است که سیفون را بزنید یا با شلنگ آب، سنگ توالت را شست وشو دهید.

9- داخل ماشین لباسشویی را تمیز کنید

اگر یک بار ماشین لباسشویی را با قرص ظرفشویی بشویید، متوجه می شوید که این کار ارزش آن را دارد که مرتبا انجام دهید. چون به مرور محفظه داخل ماشین لباسشویی بو می گیرد یا آهک ها و لعاب ناشی از آب به جامانده در آن، رسوب می نمایند.

برای شستن ماشین لباسشویی با قرص ظرفشویی، 2 قرص را داخل محفظه ماشین لباسشویی بیندازید. می توانید آنها را از قبل در مقداری آب هم حل کنید. سپس دمای ماشین لباسشویی را روی 140 درجه سانتیگراد تنظیم کنید و آن را روشن کنید.

با این کار، هم آسان می گردد و هم از شر بو و هم از شر آهک ماشین لباسشویی خلاص می شوید. روش های را بلد هستید؟

10- صندلی های بالکن و حیاط را بشویید

اغلب میزها و صندلی های داخل بالکن یا حیاط، بعد از باربیکیوی آخر هفته بسیار کثیف و چرب می شوند. برای پاک کردن این صندلی ها، یک قرص ماشین ظرفشویی را در آب داغ بیندازید و صبر کنید تا حل گردد، سپس با یک اسفنج یا اسکاچ، کثیفی را پاک کنید.

11- لکه های قهوه را از روی ماگ و لیوان پاک کنید

یکی از کاربردهای قرص ظرفشویی پاک کردن لکه های قهوه از روی لیوان یا دیگر ظروف است. برای این کار، ظرفی را با آب داغ پر کنید و قرص را داخل آن بیندازید. ظرف های لکه دار را داخل محلول بگذارید و اجازه دهید به مدت حدود یک ساعت داخل آن بماند.

هر از گاهی محلول را هم بزنید تا تاثیر آن بیشتر گردد. در آخر ظرف ها را با اسکاچ بشویید و با آب گرم آبکشی کنید.

12- با قرص ماشین ظرفشویی ظروف فلزی و استیل را جلا دهید

برای برق انداختن کاردها، قاشق و چنگال و ظروف استیل ضد زنگ، یک قرص ماشین ظرفشویی را در مقداری آب گرم حل کنید. سپس محلول را روی کارد و چنگال کثیف بمالید. وقتی ظروف برق افتادند، آن ها را با یک پارچه تمیز کنید. در نهایت ظروف را با آب گرم آبکش و خشک کنید.

13- سینک ظرفشویی را برق بیندازید

شما می توانید به همین راحتی سینک آشپزخانه خود را مثل روز اول با قرص ظرفشویی برق بیندازید. برای از بین بردن لکه های داخل سینک، کافی است سینک را با آب ولرم پر کنید و یک قرص را در آن بیندازید. اجازه دهید قرص حل گردد. یک شب تا صبح صبر نموده و بعد آب سینک را خالی کنید.

14- تمیز کردن سطل زباله با قرص ماشین ظرفشویی

برای بهره بردن از کاربردهای قرص ظرفشویی برای تمیز کردن سطل زباله، یک قرص را داخل آن سطل قرار دهید و به آن مقداری آب گرم اضافه کنید. با این روش از شر زباله ها و کثیفی های خشک شده داخل سطل و بعلاوه بوی بد ناشی از آنها، به راحتی خلاص می شوید.

اگر این سطل زباله بیش از حد کثیف است، از دو قرص ظرفشویی بهره ببرید. به مدت حدود 30 دقیقه یا بیشتر صبر کنید، سپس داخل آن را آب را بریزید و ظرف را بشویید.

15- دستگاه سرخ کن را با قرص ظرفشویی تمیز کنید

برای تمیز کردن دستگاه سرخ کن با قرص ماشین ظرفشویی، داخل ظرف را تقریبا به مقدار 3/4 حجم آن پر از آب کنید و یک قرص ظرفشویی را داخل آن بیندازید. سپس دستگاه را به مدت 10 دقیقه روی بالاترین دما روشن کنید. بعد از این مدت، سرخ کن را خاموش کنید و سطح داخلی آن را به راحتی و بدون دردسر بشویید.

16- ذرات سوختگی را از تابه ها و قابلمه ها پاک کنید

یکی دیگر از کاربردهای قرص ظرفشویی پاک کردن ذرات باقی مانده و سوخته غذاهای داخل قابلمه و تابه ها است. برای این کار، داخل این ظروف را آب بریزید و قرص را در آن حل کنید. سپس به مدت یک دقیقه یا بیشتر آن ها را روی حرارت بگذارید تا آب داخل آن آغاز به داغ شدن و جوشیدن کند.

بعد حرارت را خاموش کنید. صبر کنید تا دمای آب پایین بیاید. بعد از آن با اسکاچ، ذرات سوختگی را جدا و پاک کنید.

17- لکه های زرد پیراهن های سفید را پاک کنید

لباس های سفید اغلب پس از استفاده طولانی مدت، به خصوص در ناحیه زیر بغلشان رنگ زرد می گیرند. برای از بین بردن این لکه ها، می توانید یک قرص را در یک تشت با آب گرم حل کنید و لباس را در آب بیندازید.

کمی صبر کنید تا قرص حل گردد و لباس را با آن بشویید تا از شر زردی و لکه ها خلاص شوید. این قرص ها حتی لکه های قدیمی را به خوبی پاک نموده و لباس شما سفیدتر می گردد.

18- پاک کردن یخچال با قرص ظرفشویی

بو گرفتن یخچال به خاطر ماندن غذاهای فاسد شده یک مشکل عادی است. گاهی اوقات هم ذرات غذا داخل یخچال می ماند و خشک می گردد. برای پاک کردن سطوح داخلی یخچال و از بین بردن بوی نامطبوع آن، می توانید از محلول قرص ماشین ظرفشویی و آب گرم یاری بگیرید.

سوالات متداول

آیا می توان فرش را با قرص ماشین لباسشویی تمیز کرد؟

بله. تمیز کردن فرش با قرص ماشین ظرفشویی امکان پذیر است. می توانید لکه های روی فرش را با محلول آب گرم و قرص ماشین ظرفشویی به همراه یک پارچه یا اسفنج، تمیز کنید.

چطور مبل ها را با قرص ظرفشویی تمیز کنیم؟

برای با قرص ظرفشویی، مانند تمیز کردن فرش، یک قرص ماشین ظرفشویی را در مقداری آب حل کنید و با اسفنج روی لکه مبل ها بمالید. سپس با یک پارچه خشک، کف های مبل را تمیز کنید.

منبع: handimania

منبع: افق کوروش
انتشار: 21 بهمن 1401 بروزرسانی: 21 بهمن 1401 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 349

به "20 کاربرد جالب قرص ماشین ظرفشویی از تمیز کردن فرش تا مبل و دیوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 کاربرد جالب قرص ماشین ظرفشویی از تمیز کردن فرش تا مبل و دیوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید