کشف فسیل نهنگ 36 میلیون ساله ماقبل تاریخ

به گزارش کلوب فارسی، دانشمندان دیرینه شناس جمجمه یک شکارچی غول پیکر دریایی ماقبل تاریخ را در پرو کشف نموده اند که جد باستانی نهنگ های امروزی به شمار می آید.

کشف فسیل نهنگ 36 میلیون ساله ماقبل تاریخ

به گزارش خبرنگاران، این فسیل که متعلق به 36 میلیون سال پیش است، نشان می دهد که این حیوان احتمالا قدی به مقدار چهار طبقه ساختمان یعنی حدود 12 متر داشته است.

دانشمندان بر این باورند که این پستاندار دریایی باستانی از تیره باسیلوزاروس، جد نهنگ ها، دلفین ها و گراز های دریایی امروزی است. این حیوانات در زمان خود، بزرگ ترین شکارچیان بودند.

ماریو اوربینا، دیرینه شناس، سرپرست تیمی که این اسکلت را کشف کرد، به خبرگزاری فرانسه گفت: ما بازیلوسوروس پرویی جدیدی کشف کردیم، این جمجمه کامل یک نهنگ باستانی است که 36 میلیون سال پیش می زیسته است.

وی گفت که باسیلوزاروس در سرانجام سال 2021 در صحرای Ocucaje در بخش Ica، در حدود 350 کیلومتری جنوب لیما پیدا شد. این چشم انداز متروک میلیون ها سال پیش یک دریای کم عمق بود و تپه های شنی آن تعداد زیادی بقایای شگفت انگیز پستانداران دریایی اولیه را به وجود آورده اند.

این درنده حدود 17 متر (55 فوت) طول داشت و از دندان های بزرگ و قدرتمند خود برای تغذیه از ماهی تن، کوسه ها و ماهی های ساردین استفاده می کرد.

اوربینا، محقق دانشگاه ملی سن مارکوس در لیما گفت: این یافته بسیار مهم است، زیرا هیچ نمونه مشابه دیگری در دنیا کشف نشده است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1401 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 178

به "کشف فسیل نهنگ 36 میلیون ساله ماقبل تاریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف فسیل نهنگ 36 میلیون ساله ماقبل تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید