مقاله: فواره تروی رم (ایتالیا)

به گزارش کلوب فارسی، فواره تروی در سال 1998 بازسازی شد. سنگ کاری ها، لایه برداری شدند و تمام شکاف ها و دیگر آسیب ها توسط هنرمندان حرفه ای تعمیر شدند. فواره نیز به پمپ های برگرداندن آب مجهز شد. در ژانویه 2013 اعلام شد که کمپانی مشهور مد ایتالیایی Fendi، پروژه ای 20 ماهه و 2.2 میلیون دلاری را برای بازسازی این فواره شروع خواهد کرد. این بازسازی کامل ترین بازسازی در تاریخ فواره بوده است. بازسازی در ژوئن 2014 شروع شد و در نوامبر 2015 پایان یافت. این بازسازی شامل نصب بیش از 100 چراغ ال ای دی برای نورپردازی فواره در شب ها بوده است.

مقاله: فواره تروی رم (ایتالیا)

فواره تروی در قرن پانزدهم ساخته شده و نقطه انتهایی آبگذر Aqua Virgo بوده است. ساخت این آبگذر (Aqueduct) به قرن نوزده قبل از میلاد می رسد. این مسیر آبی برای رساندن آب به حمام های رومی و فواره های داخل شهر ساخته شده بوده است. آب این فواره از چشمه Salone در 13 کیلومتری بیرون شهر به این نقطه می رسد. طول کامل این آبگذر حدود 22 کیلومتر است. گفته می شود که Aqua Virgo یا چشمه باکره به افتخار دختر جوان رومی که سربازان تشنه را به سمت چشمه ای هدایت کرده بود به این نام نامگذاری شده است. فواره تروی در نقطه پایانی این آبگذر و در تقاطع سه خیابان ساخته شد. این سه خیابان (tre vie) دلیل نامگذاری این فواره شدند: فواره سه خیابان. این سه خیابان این ها هستند: Via De Crocicchi و Via Poli و Via Delle Muratte.

این فواره نسخه های متفاوتی داشته و در طول قرن ها تغییرات فراوانی کرده است. در سال 1730 پاپ Clemens XII مسابقه ای برای طراحی یک فواره جدید در این مکان برگزار کرد. بسیاری از معمارهای مشهور آن زمان در این رقابت شرکت کردند. در انتها Nicola Salvi برنده این رقابت بود. بسیاری می گویند او اولین انتخاب نبوده است. گفته می شود Alessandro Galilei در اصل این رقابت را برده بود، ولی به این خاطر که او فلورانسی بوده پروژه را به Nicola Salvi که زاده رم بوده داده اند. Salvi در 1751 فوت کرد و کارش نیمه تمام باقی ماند. این بنا در سال 1762 توسط Giuseppe Pannini تکمیل شد. بیشتر این بنا از سنگ تراورتن (Travertine) که از جایی نزدیک Tivoli در 35 کیلومتری شرق رم استخراج شده ساخته شده است.

منبع مقاله: فواره تروی رم (ایتالیا)

انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 60

به "مقاله: فواره تروی رم (ایتالیا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: فواره تروی رم (ایتالیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید