مالک نساجی استقلالی است ، بازی رفت هم گفتند با پرسپولیس تبانی کردیم

به گزارش کلوب فارسی، بازیکن سابق سرخ ها می گوید در نیم فصل اول به پرسپولیس باختیم و هجمه ها روی من و مطهری و بازیکنان پرسپولیسی مثل حقیقی و شجاعی زیاد بود.

مالک نساجی استقلالی است ، بازی رفت هم گفتند با پرسپولیس تبانی کردیم

به گزارش خبرنگاران آنلاین، در مهم ترین بازی هفته آخر پرسپولیس میهمان نساجی است. نساجی که ماندنش در لیگ قطعی شده و فقط برای اعاده حیثیت به میدان می آید و در آن سو پرسپولیس برای قهرمانی صرف نظر از نتیجه بازی سپاهان راهی جز رجحان در مقابل حریف شمالی خود ندارد. رقابت دو تیم ریشه دار و قدیمی همواره از جذابیت خاصی برخوردار بوده اما این بازی و حساسیت آن با بازی های قبل این دو تیم در مقابل هم قابل قیاس نیست.

برای آنالیز بهتر از شرایط دو تیم سراغ جواد منافی رفتیم یکی از پیشکسوتان بااخلاق پرسپولیس که تا همین چند هفته قبل در کنار حمید مطهری راهنمایی تیم نساجی را برعهده داشت. منافی از شرایط هر دو تیم مطلع است و بهتر از هر کارشناس دیگری می تواند درخصوص این بازی اظهارنظر کند. ماحصل گفت وگوی اعتماد با جواد منافی را در ادامه می خوانید.

*تکلیف قهرمانی به روز پایانی کشیده شد. بازی حساس پرسپولیس و نساجی را چطور می بینید؟

بله به روز آخر کشیده شد و حساسیت این بازی بسیار بالا است. در هر صورت ریش و قیچی دست پرسپولیس است و باید بازی را ببرد تا قهرمان گردد و کاری به تیم های دیگر نباید داشته باشد. اما این بازی یکی از سنگین ترین بازی های پرسپولیس است و خیلی از هواداران پرسپولیس نگران این بازی هستند و انتظار قهرمانی دارند و همین کار پرسپولیس را سخت می نماید.

*فکر می کنید ممکن است کار برای پرسپولیس گره بخورد؟

پرسپولیس تیم و کادرفنی با تجربه و تاثیرگذاری دارد. بازیکنان این تیم در لیگ قهرمانان آسیا بازی کردند و از حساسیت این بازی مطلع هستند. فکر می کنم اگر با اعتماد به نفس بازی نمایند و بتوانند یک ربع، بیست دقیقه اول گل بزنند کار سختی برای برد نخواهند داشت. در هر صورت فوتبال است و هزار و یک اتفاق و پرسپولیس برای بردن باید خیلی حواس جمع و با برنامه کار کند تا بتواند پیروز گردد و دل هوادارانش را شاد کند.

*در همین فصل هشت، نه ماهی در نساجی کار کردید. شرایط زمین چطور است؟ از این جهت می پرسم چون پرسپولیس بیشتر برنامه های تاکتیکی اش را روی زمین پیاده می نماید.

نسبت به سال های قبل شرایط زمین خیلی بهتر شده و مشکل خاصی برای زمین نیست. اما هر تیمی به قائمشهر بیاید هواداران نساجی پرشور هستند و حمایت می نمایند. اما پرسپولیس فکر نکنم مسئله ای از این جهت هم داشته باشد چون بیشتر هواداران فوتبال در قائمهشر پرسپولیسی هستند. به خاطر همین مشکل خاصی نیست، ضمن اینکه بازیکنان پرسپولیس هم مقابل تماشاگران زیاد بازی کردند. نساجی در لیگ مانده و فقط می آید تا مقابل پرسپولیس یک بازی حیثیتی انجام دهد. اگر مشکل خاصی پیش نیاید پرسپولیس می تواند با برد مقابل نساجی قهرمان لیگ گردد.

*صحبت از حضور شما در نساجی شد. شرایط این تیم بعد از رفتن شما و حضور مربی خارجی تغییری کرد؟

بازی های نساجی را دنبال می کنم. ما در نیم فصل اول نتایج خیلی خوبی گرفتیم و تا رده پنجم جدول هم بالا آمدیم اما چون سال قبل قهرمان جام حذفی شدند توقع از این تیم زیاد بود. بضاعت تیم همین قدر است. ما در نیم فصل دوم درخواست جذب بازیکن کردیم که هیچ بازیکنی جذب نشد. درنظر داشته باشید همه تیم ها تقویت شدند به جز تیم ما. اینها باعث شد نتوانیم نتایج خوب نیم فصل اول را در نیم فصل دوم تکرار کنیم و درنهایت طبق توافق از این تیم جدا شدیم. نساجی نماینده ایران است و باید برای آسیا تقویت گردد. برای این تیم آرزوی پیروزیت می کنم.

*نساجی در این فصل هم به جمع چهار تیم برتر جام حذفی صعود نموده و بعد از بازی با پرسپولیس در لیگ باید در جام حذفی به مصاف استقلال برود. اگر شما الان هم مربی نساجی بودید چه استراتژی داشتید؟ بازی با تمام قوا مقابل پرسپولیس یا استراحت به چند بازیکن برای تقابل با استقلال در جام حذفی؟

بازی حساس است و حرف و حدیث زیاد. زمانی که در نساجی بودیم و در نیم فصل اول به پرسپولیس باختیم هجمه ها روی من و مطهری و بازیکنان پرسپولیسی مثل حقیقی و شجاعی زیاد بود و می گفتند تبانی کردند و... اما همه با شرف هستند و هیچ وقت کوتاهی نمی نمایند. اگر به بازیکنان اصلی بازی ندهند فردایش می گویند چرا به اصلی ها بازی نداد. به نظر من هم حقیقی و هم بقیه بچه ها با تمام توان مقابل پرسپولیس بازی می نمایند. امیدوارم قهرمانی را لوث ننمایند. در حالت کلی فکر می کنم همه جلوی پرسپولیس در لیگ و هم مقابل استقلال در حذفی با تمام توان بازی خواهند کرد.

*فکر می کنید نساجی مقابل پرسپولیس دفاع اتوبوسی می نماید؟ این توانایی را دارند؟

در مقابل هواداران شان بازی می نمایند و پای قهرمانی در میان است. آنها تمام توان شان را می گذارند. بستگی دارد مربی از بازیکن چی می خواهد احتمالش هم وجود دارد که بیایند دفاعی بازی نمایند چون پرسپولیس این روزها آماده است.

*بازیکنانی که فکر می کنید بتوانند در نتیجه بازی تاثیرگذار باشند؟

در نساجی بازیکنان باتجربه زیادی وجود دارند اما فکر می کنم اگر کریم اسلامی بازی می کرد می توانست تاثیرگذار باشد. از وقتی که رفتیم کریم زیاد در ارنج نیست یا مهرداد عبدی هم بازیکن خوبی است که می تواند یاری کند. در پرسپولیس هم بازیکنانی مثل ترابی و امیری می توانند کار را برای این تیم در بیاورند.

*سوال آخر، اینکه می گویند مالک نساجی استقلالی است را قبول دارید؟ در بازی رفت با پرسپولیس احساس کردید این بازی برای مالک باشگاه نساجی خیلی اهمیت دارد؟

هر کسی می تواند هوادار تیمی باشد من در پرسپولیس بازی کردم و این تیم را دوست دارم مالک باشگاه هم انسان بسیار خوب و جنتلمنی است و هوادار استقلال. اما من ندیدم برای ایشان تیمی که مقابل نساجی قرار می گیرد فرقی داشته باشد. اما قلبا استقلال را دوست داشت و همه می دانند. ما هم کتمان نمی کنیم که پرسپولیسی هستیم و ایشان هم استقلالی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1402 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 386

به "مالک نساجی استقلالی است ، بازی رفت هم گفتند با پرسپولیس تبانی کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالک نساجی استقلالی است ، بازی رفت هم گفتند با پرسپولیس تبانی کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید