ضرورت تشکیل دبیرخانه ستاد دائمی پژوهش در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

به گزارش کلوب فارسی، رئیس ستاد هفته پژوهش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امیدواریم با تعامل و همکاری نمایندگان معاونت ها و سازمان های تابعه، ستاد هفته پژوهش نقش موثری در حوزه های مختلف تصمیم سازی وزارت متبوع ایفا نماید.

ضرورت تشکیل دبیرخانه ستاد دائمی پژوهش در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رضا شریعت در دومین نشست ستاد هفته پژوهش وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به گستردگی فعالیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید با فعالیت های علمی و پژوهشی، اقدامات وزارتخانه و سازمان های تابعه را پشتیبانی کنیم.

سرپرست موسسه کار و تامین اجتماعی بر مشارکت همه معاونت ها و سازمان های تابعه در این حوزه تاکید نمود و با اشاره به خدمات متعدد آموزشی و پژوهشی این موسسه از سال 1348 تا به امروز گفت: پژوهش ها باید معطوف به پژوهش های کاربردی باشند.

وی گفت: رویکرد ما در موسسه کار و تامین اجتماعی،تعامل و همکاری با سازمان هایی است که در حوزه پژوهش ها فعالیت می نمایند.

شریعت، به تشکیل اتاق های فکر در ستاد هفته پژوهش اشاره نمود وگفت: بنا داریم از ظرفیت اعضای هیئت علمی دانشگاه ها که کار اجرایی نموده اند، همکارانی که کار پژوهشی انجام داده اند و سرمایه های ارزشمندی برای وزارتخانه هستند و کارشناسان سازمان های تابعه در اتاق های فکر استفاده کنیم.

وی با ابراز امیدواری از تشکیل دبیرخانه ستاد دائمی پژوهش در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اضافه نمود: یقینا مسائل و چالش های حوزه های مربوط به این وزارتخانه تنها به این دولت و دولت های قبلی اختصاص ندارد و باید با آسیب شناسی مسائل به حل مسائل این بخشها بپردازیم.

شریعت توضیح داد: موسسه کار و تامین اجتماعی، پژوهش های بسیاری در حوزه های مختلف انجام داده که صاحب نظران و علاقه مندان و اقشار مختلف جامعه می توانند از نتایج پژوهش های صورت گرفته در این موسسه استفاده نمایند.

پشتیبانی علمی برنامه های وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی برعهده ستاد هفته پژوهش است

مهدی رضوان، دبیر ستاد هفته پژوهش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: معمولا برنامه های مختلفی در سطح وزارتخانه و سازمان های تابعه بیش بینی می گردد و ستاد هفته پژوهش وظیفه راهبری این برنامه ها را بر عهده دارد.

رضوان اضافه نمود : خوشبختانه امروز در مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، چهره های علمی بسیاری از بخش های مختلف حضور دارند که این فرصت بسیار ممتازی را برای وزارتخانه فراهم نموده که تبلور آن در هفته پژوهش خواهد بود.

وی اضافه نمود: مکاتبات لازم پیرامون دریافت مستندات پژوهشی در سطح وزارتخانه صورت گرفته که معاونت های تخصصی و هشت استان مستندات خود را در زمینه معرفی پژوهشگران برتر در سال 1400 به دبیرخانه ستاد هفته پژوهش ارسال نموده اند که از روز دوازدهم آذرماه داوری آن انجام خواهد شد.

وی اضافه نمود : بعلاوه در وب سایت موسسه کار و تامین اجتماعی به نشانی www.lssi.ir ، بخشی برای دریافت مستندات پژوهشگران برتر در سال 1400 در نظر گرفته شده است.

مدیر پژوهش موسسه کار و تامین اجتماعی با اشاره به نامگذاری 25 آذر ماه به عنوان روز پژوهش اضافه نمود: وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از آغازین سال برگزاری هفته پژوهش، همگام با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد ستاد برگزاری هفته پژوهش در راستای فرهنگ سازی پژوهش و همگامی با جهانی شدن تحقیق و توسعه و ارج نهادن به روحیه پژوهشگری در کارشناسان دستگاه متبوع، گام های بزرگی برداشته است.

وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده هفته پژوهش متناسب با نامگذاری ایام هفته پژوهش به وسیله وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پژوهش اضافه نمود: روز شنبه 20 آذر ماه به عنوان روز پژوهش و فناوری، مدرسه و دانشگاه نامگذاری شده و پنل تخصصی چالش های پژوهش در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور روسای موسسه کار و تأمین اجتماعی، موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی و موسسه راهبردهای بازنشستگی صبا برگزار می گردد.

به گفته رضوان، روز یکشنبه، 2 آذر ماه (روز پژوهش و فناوری، پشتیبانی از فراوری) وبینار: کارآفرینی و بحران کووید 19 با همکاری دانشکده کارآفرینی و روز دوشنبه 22 آذر ماه (روزپژوهش و فناوری، مانع زدایی از فراوری) وبینار آینده کار با تمرکز با حقوق کار برگزار خواهد شد.

برگزاری پنل تخصصی سیر تطور کارشایسته وکارگاه آموزشی روش های تحقیق آمیخته در روز سه شنبه، 23 آذر ماه (پژوهش و فناوری و اثربخشی اجتماعی) و برگزاری نمایشگاه مشترک از دستاوردهای پژوهش و قدردانی از برگزیدگان هفته پژوهش در روز چهارشنبه، 24 آذر ماه (پژوهش و فناوری، علوم انسانی و علوم پایه از دیگر برنامه های هفته پژوهش است.

به گفته دبیر ستاد پژوهش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متناسب با شعار هر روز، نتایج طرح های تحقیقاتی صورت گرفته در موسسه به وسیله کانال های اطلاع رسانی موسسه منتشر خواهد شد.

در ادامه نیز نمایندگان هر یک از معاونت ها و سازمان های وابسته گزارشی از اقدامات و برنامه هایی که در هفته پژوهش انجام داده اند ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 62

به "ضرورت تشکیل دبیرخانه ستاد دائمی پژوهش در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تشکیل دبیرخانه ستاد دائمی پژوهش در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید