راهی برای افزایش سه برابر قدرت یادگیری مغز

به گزارش کلوب فارسی، مغز در حالت استراحت فرکانسی بین 8 تا 12 هرتز در طیف موج آلفا دارد. همان طور که پروفسور زوئی کورتزی می گوید، مغز هر فرد فرکانس خاص خودش را داراست؛ اما اگر بخواهید مغز خود را به یادگیری سریع تر وادار کنید باید الگو های تصویری با فرکانس خاص را به کار بگیرید. این عمل منجر به تسریع بیشتر یادگیری در شما خواهد شد.

راهی برای افزایش سه برابر قدرت یادگیری مغز

تحقیقات علمی تازه حاکی از این هستند که پالس های نوری و الگو های تصویری خاص می توانند روی قدرت یادگیری مغز تاثیر گذاشته و آن را تا 3 برابر حالت عادی افزایش دهند.

برای بهبود سلامت مغز راه های مختلفی وجود دارد؛ اما برای افزایش قدرت یادگیری مغز چه کار می توان کرد؟ محققان دانشگاه کمبریج روی این موضوع تحقیق کرده اند و نتایج آن منتشر شده است. مغز در حالت استراحت فرکانسی بین 8 تا 12 هرتز در طیف موج آلفا دارد. همان طور که پروفسور زوئی کورتزی می گوید، مغز هر فرد فرکانس خاص خودش را داراست؛ اما اگر بخواهید مغز خود را به یادگیری سریع تر وادار کنید باید الگو های تصویری با فرکانس خاص را به کار بگیرید. این عمل منجر به تسریع بیشتر یادگیری در شما خواهد شد.

پروفسور کورتزی و تیمش با شبیه سازی فرکانس های سازگار با مغز، توانستند انعطاف پذیری و قدرت یادگیری مغز را به طرز چشمگیری بهبود ببخشند. به کارگیری این پالس های نوری -از جمله نوعی مربع سفید چشمک زن با پس زمینه سیاه- می توانند از دوران کودکی تا بزرگسالی به یادگیری بهتر کمک کند. البته در نظر داشته باشید که این فرکانس ها برای هر فرد منحصر به فرد بوده و فرکانس سازگار با مغز دو نفز یکسان نیست.

تیم محققین دانشگاه کمبریج از 80 داوطلب بین 18 تا 35 سال نوار مغز گرفتند و توانستند با شبیه سازی سناریو های مختلف، فرکانس اصلی مغز هر فرد را مشخص کنند. مغز هر انسان در این فرکانس ها به بالاترین کارآیی خود می رسد. در نهایت با ایجاد مربع های چشمک زن اختصاصی 1.5 ثانیه ای، تواسنتند به نتایج مهمی برسند. بر همین اساس، پالس های نوری مذکور می توانند قدرت یادگیری مغز را تحت تاثیر قرار دهند. این آزمایشات 800 بار انجام شدند.

توجه داشته باشید که این آزمایش برای تمام داوطلبان تاثیرگذار نبود و عملکرد یادگیری برخی هم تراز با پیش از شروع آزمایش بوده است. با این وجود گروهی که تحت تاثیر آزمایش قرار گرفتند توانستند یادگیری تسریع یافته خود را در فرایند های بعدی نیز حفظ کنند. در جمع بندی می توان گفت که این آزمایش نوید بخش بهبود قدرت یادگیری در افراد کم تمرکز است و با مشخص فرکانس مناسب مغزی، به این امر مهم دست یافت.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 19 بهمن 1401 بروزرسانی: 19 بهمن 1401 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 347

به "راهی برای افزایش سه برابر قدرت یادگیری مغز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهی برای افزایش سه برابر قدرت یادگیری مغز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید