هشدار مسکو به ناتو

به گزارش کلوب فارسی، خبرگزاری خبرنگاران-معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که در صورت رد پیشنهادات روسیه در مورد تضمین های امنیتی، مسکو وارد یک رژیم ضد تهدید خواهد شد.

هشدار مسکو به ناتو

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،الکساندر گروشکو روز شنبه در یک برنامه زنده که در یوتیوب منتشر شد، اضافه کرد: روابط میان روسیه و ناتو به سطح خطرناکی رسیده و پیشنهادات مسکو درباره تضمین های امنیتی برای ورود به یک گفت و گو مورد نیاز است.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، وی با بیان اینکه روسیه معتقد است، ناتو نمی تواند پیشنهادهای امنیتی مسکو در اروپا را نادیده بگیرد، شرح داد: غرب دو راه دارد، جدی گرفتن پیشنهادهای روسیه، یا یک جایگزین نظامی-فنی.

وی ادامه داد: در صورت رد پیشنهادات در مورد تضمین های امنیتی، وارد رژیم ضد تهدید خواهیم شد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد: امروز واقعاً در چنین وضعیتی (در روابط با ناتو) قرار داریم، پیشنهادهایی که تدوین کرده ایم، کاملاً اساسی است، پیش نویس و پیشنهادها دقیق و بدون هیچ گونه ابهامی توصیف می کند که منافع ملی خود را چگونه می بینیم و توصیف می کنیم.

به گفته این دیپلمات، امروز روسیه در روابط با ائتلاف آتلانتیک شمالی به لحظه حقیقت رسیده است، زمانی که لازم است در اصل تصمیم گیری شود.

گروشکو بیان نمود: مسکو پیشنهادات خود را به صراحت اعلام می کند که آماده است در یک فرایند سیاسی که در واقع امنیت نظامی همه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا، اروپا و آتلانتیک و اوراسیا را تقویت می کند، صحبت کند.

وی گفت: اگر این کار به نتیجه نرسد، مسکو نیز باید به حالت ایجاد ضد تهدید روی بیاورد.

به گفته وی، پیشنهادهای ارائه شده از سوی روسیه با هدف دور شدن از خط خطرناک در روابط با آمریکا و حرکت به سمت گفت و گو است.

پیش تر، وزارت امور خارجه روسیه پیش نویس توافقنامه هایی بین روسیه و ایالات متحده در مورد تضمین های امنیتی و توافق نامه اقدامات لازم برای تضمین امنیت فدراسیون روسیه و کشورهای عضو ناتو را به طرف آمریکایی تحویل داد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 105

به "هشدار مسکو به ناتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مسکو به ناتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید