منطقه ها آزاد را به قطب صادرات تبدیل می کنیم

به گزارش کلوب فارسی، حجت الله عبدالملکی در حاشیه بازدید از منطقه آزاد اروند که امروز 29 آبان ماه انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قرار است منطقه ها آزاد کشور به قطب هایی برای صادرات و رفاه مردم تبدیل شوند. بعلاوه این منطقه ها باید دروازه ای برای ورود و انتقال فناوری و بعلاوه سرمایه گذاران خارجی باشند و ما همه تلاشمان را خواهیم کرد تا این مهم اتفاق بیافتد.

منطقه ها آزاد را به قطب صادرات تبدیل می کنیم

وی با بیان اینکه در منطقه ها آزاد، حاکم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد آن منطقه است و تمام دستگاه های دیگر باید تابعیت کامل داشته باشند، اضافه نمود: در بعضی از منطقه ها آزاد کشور مسائل خاصی وجود دارد که در حال پیگیری این مسایل هستم.

شرایط برای تقویت فراوری و حضور سرمایه گذاران خارجی در منطقه ها آزاد فراهم است

دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد گفت: براساس تاکید قانون و بعلاوه شخص رئیس جمهور، حاکم در بخش های اداری منطقه ها آزاد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد آن منطقه است و همه دستگاه ها و بخش ها باید حاکمیت و مدیریت منطقه آزاد را بپذیرند.

عبدالملکی مطرح نمود: شرایط برای تقویت فراوری و حضور سرمایه گذاران خارجی در منطقه ها آزاد کشور به خوبی فراهم است. ما منطقه ها آزاد کشور را به مقاصدی برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل خواهیم کرد و تعاملات بین المللی به شکل متفاوتی در این حوزه در حال شکل گیری است.

قانون مالیات بر ارزش اضافه نموده اشکالاتی دارد

وی ادامه داد: در این مسیر به سراغ سرمایه گذاران خارجی رفته ایم و بسیاری از آن ها نیز مایل به سرمایه گذاری در منطقه ها آزاد کشور هستند البته مسایلی در این خصوص وجود دارد که آن ها را پیگیری خواهیم کرد.

دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد با بیان اینکه مساله قانون مالیات بر ارزش اضافه نموده فراوریکنندگان را در منطقه ها آزاد با مشکلاتی روبرو نموده است، گفت: این قانون اشکالاتی دارد و آماده هستیم تا به وسیله مجلس برای اصلاح این قانون اقدام کنیم و شخص رئیس جمهور نیز بر این مساله تاکید دارد.

منبع: گردشبان
انتشار: 29 آبان 1401 بروزرسانی: 29 آبان 1401 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 307

به "منطقه ها آزاد را به قطب صادرات تبدیل می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه ها آزاد را به قطب صادرات تبدیل می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید