اجرای قانون جهش فراوری دانش بنیان را در اولویت قرار دادیم

به گزارش کلوب فارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، روح الله دهقانی فیروزآبادی در سومین نشست کارگروه دایمی شورای راهبری فناوری ها و تولیدات دانش بنیان، اجرای کامل و بی نقص این قانون را از نقاط عطف پیشرفت علم و فناوری و اقتصاد کشور دانست و بیان نمود: با همه توان و ظرفیت موجود در کشور به سمت پیاد ه سازی کامل و بی عیب و نقص این قانون حرکت خواهیم کرد.

اجرای قانون جهش فراوری دانش بنیان را در اولویت قرار دادیم

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هدف اصلی این قانون ایجاد اشتغال، ارتقای فراوری دانش بنیان، تامین امنیت و رفاه عمومی و افزایش فراوری ناخالص ملی به یاری شرکت های دانش بنیان است.

وی درباره موضوع اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه، موضوع بند ب ماده 11 قانون جهش فراوری دانش بنیان که دستور اصلی این جلسه بود، گفت: اعتبار مالیاتی به عنوان یکی از ابزارهای حمایتی بالغ جهان در زمینه توسعه فناوری با این هدف طراحی می گردد که بخشی از درآمدهای مالیاتی دولت به جای مصرف عمومی، در راستا توسعه یک موضوع خاص و اولویت دار راهنمایی گردد.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: در قانون جهش فراوری دانش بنیان نیز ابزار اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه با هدف تشویق صنایع و شرکت های بزرگ کشور به سرمایه گذاری هر چه بیشتر در زمینه تحقیق و توسعه و ارتقای توانمندی های فناورانه در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی برای پیگیری از تفاسیر و تبیین های اشتباه از متن قوانین به وسیله دولت به تصویب می رسد و به همین دلیل درباره اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه نیز باید آیین نامه ای تهیه گردد که در چارچوب اهداف قانون، در عین کاربردی بودن و عدم مانع تراشی برای شرکت ها از سواستفاده های احتمالی و هدررفت منابع کشور نیز جلوگیری کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1401 بروزرسانی: 17 مهر 1401 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 290

به "اجرای قانون جهش فراوری دانش بنیان را در اولویت قرار دادیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای قانون جهش فراوری دانش بنیان را در اولویت قرار دادیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید