علم برای آنها که از علم گریزان اند

به گزارش کلوب فارسی، به گزارش خبرنگاران ؛ کتاب علم برای آنها که از علم گریزان اند اثر تازه نوید فرخی به وسیله نشر کتاب های زانکو راهی بازار کتاب شد.

علم برای آنها که از علم گریزان اند

برق تنها چیزی نیست که می تواند شوک ایجاد کند! در واقع هرآنچه که در پیرامون ماست، ظرفیت شوک آور بودن را دارد؛ ولی چون به بسیاری از این پدیده ها خو گرفته ایم، برایمان عادی شده اند. علم یاری می نماید تا هستی و دنیا پیرامون خود را کشف کنیم و از چیزهای عجیب و شگفت آور، متعجب شویم.

بزرگ ترین پیشرفت های بشری زمانی رقم خورد که انسان، به دانسته های خود شک کرد و در پی کشف مسائل تازه رفت. ما هنوز از بیشتر حقایق پیرامون خود ناآگاهیم و نادانسته های بسیاری وجود دارد که باید در موردشان اطلاع کسب کنیم.

علم جنبه های جذابی دارد؛ اما در بسیاری از اوقات، وجوه مسحورکننده آن در قالب کتاب های درسی و برنامه ریزی آموزشی پنهان می ماند. برای علاقه مندان حرفه ای علم و دانش، آثار کمابیش خوبی به رشته تحریر درآمده است؛ اما کمتر کتابی را می توان یافت که گروه هدف آن، افرادی باشند که به هر دلیلی از علم و دانش گریزان هستند. ازاین رو، مقصود کتاب حاضر را باید پر کردن شکاف مزبور دانست.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

احتمال اینکه هیچ موجود هوشمند فرازمینی وجود نداشته باشد، یک در 100 میلیارد است!

برای فردی ساکن سیاره زهره، یک روز بیش از یک سال طول می کشد!

در شکم انسان تا چهار کیلو غذا جا می گردد. ظرفیت شکم گاو 10 برابر انسان است!

قوی ترین ماهیچه بدن انسان، زبان است!

پرنده شاهین می تواند شیئی 10 سانتی متری را از 1500 متر آن طرف تر ببیند.

و...

کتاب علم برای آنها که از علم گریزان اند اثر تازه نوید فرخی با شمارگان 500 نسخه به بهای 40 هزار تومان به وسیله نشر کتاب های زانکو راهی بازار کتاب شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 10 آذر 1400 بروزرسانی: 10 آذر 1400 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 9

به "علم برای آنها که از علم گریزان اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علم برای آنها که از علم گریزان اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید