درباره تحریم دارو دروغ می گویند! ، هلال احمر هلکوپتر دید در شب ندارد ، ضرورت فرهنگ سازی درباره خطرات سواحل

به گزارش کلوب فارسی، رئیس جمعیت هلال احمر گفت: اگرچه صلیب سرخ در زمینه تامین دارو حمایت های ارزنده ای داشته است، بعضی بخش ها توان خود را برای ایجاد موانع به کار می گیرند.

درباره تحریم دارو دروغ می گویند! ، هلال احمر هلکوپتر دید در شب ندارد ، ضرورت فرهنگ سازی درباره خطرات سواحل

به گزارش خبرنگاران، پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر گفت: اینکه می گویند دارو و مولفه های سلامت از شمول تحریم ها خارج است، واقعیت ندارد و یک دروغ است و سند این مدعا هم مانع تراشی در راستای کوشش های مجموعه هلال احمر برای کاهش و برطرف مسائل حوزه دارویی است.

کولیوند اضافه کرد: آثار ظالمانه تحریم ها بر همه مولفه های اجتماعی و مالی کشور وجود دارد. دروغ می گویند که دارو و مولفه های سلامت تحریم نیست؛ البته جمعیت هلال احمر تمام توان خود را برای کاهش و برطرف موانع در این رابطه به کار گرفته و از همه ظرفیت ها نیز در این راستا استفاده می نماید.

وی ادامه داد: فدراسیون بین المللی صلیب سرخ نیز در این زمینه حمایت های ارزنده ای داشته است اما طبیعتا بعضی بخش ها نیز توان خود را برای ایجاد موانع بکار می گیرند.

هلال احمر هلکوپتر دید در شب ندارد

وی اضافه کرد: برای نمونه، جمعیت هلال احمر همچنان هلکوپتر دید در شب در اختیار ندارد و بعضی از هلکوپترها هم احتیاجمند بازسازی و نوسازی است، البته دولت در این زمینه یاری های موثری داشته و بازسازی بعضی از این دستگاه ها شروع شده است.

فعالیت 12 مرکز درمانی هلال احمر در کشور

کولیوند در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر راه اندازی مراکز درمانی در خارج از کشور نیز عنوان نمود: راه اندازی و بازگشایی مراکز درمانی از جمله اهداف مهم جمعیت هلال احمر است و اکنون 12 مرکز درمانی وابسته به مجموعه هلال احمر در کشور (اعم از بیمارستان و کلینیک و...) فعال است و در صورت احساس احتیاج، ضرورت و نبود منع قانونی، راه اندازی و بازگشایی مراکز درمانی در خارج از کشور هم در دستور کار این مجموعه قرار می گیرد.

وی شرح داد: برای نمونه، در سال های گذشته یک مرکز درمانی در کشور تاجیکستان فعال بود که تعطیل شد و اکنون در حال بازگشایی است.

کولیوند توضیح داد: علاوه بر راه اندازی و بازگشایی این مراکز، پایگاه های درمانی هلال نیز به عنوان یک نماد از جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نمایند و توانمندی های جامعه ایرانی را نمایش می دهند.

رئیس جمعیت هلال احمر: دروغ می گویند که دارو تحریم نیست

وی با اشاره به نگاه بشردوستانه جمعیت هلال احمر ادامه داد: کوشش شد، تجهیزات پزشکی و داروهای فراوری داخل نیز صادر شده و بتواند در خارج از ایران هم مورد استفاده قرار بگیرد.

کولیوند یادآور شد: مجموعه هلال احمر در سواحل نیز به صورت شبانه روزی فعال بود. در واقع، این مجموعه یک جمعیت است و همه در کنار یکدیگر قرار گرفته و فعالیت می نمایند و این امر حسن مجموعه هلال است.

ضرورت فرهنگ سازی رسانه ها درباره مخاطرات سواحل

وی گفت: اقدامات ارزشمندی هم در سواحل استان گلستان، گیلان و مازندران انجام شد و در این رابطه با سازمان بهداشت جهانی و فدراسیون صلیب سرخ هلال احمر نیز هماهنگی اجرا شده بود. رسانه ها نیز باید در خصوص مخاطرات سواحل فرهنگ سازی و اطلاع رسانی نمایند؛ زیرا که افزایش آگاهی مردم نسبت به مخاطرات سواحل، خسارات را کاهش خواهد داد.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، استانداران هم در این زمینه همکاری های خوبی داشته و یاری رسانی می کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1402 بروزرسانی: 18 مرداد 1402 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 421

به "درباره تحریم دارو دروغ می گویند! ، هلال احمر هلکوپتر دید در شب ندارد ، ضرورت فرهنگ سازی درباره خطرات سواحل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درباره تحریم دارو دروغ می گویند! ، هلال احمر هلکوپتر دید در شب ندارد ، ضرورت فرهنگ سازی درباره خطرات سواحل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید