خطرناک ترین درخت دنیا که همه چیزش مرگ آفرین است ، عکس

به گزارش کلوب فارسی، زومیت نوشت: درخت مانچینل با برگ های سبز براق و میوه های ظاهراً خوشمزه اش به نظر مکان ایده آلی برای فرار از گرمای سوزان آفتاب در روزهای گرم است. اما این درخت که در سواحل فلوریدا، دریای کارائیب و نقاطی از آمریکای مرکزی رشد می نماید، به هیچ وجه درختی نیست که بخواهید حتی لحظه ای در زیر سایه اش بمانید.

خطرناک ترین درخت دنیا که همه چیزش مرگ آفرین است ، عکس

به این درخت لقب خطرناک ترین درخت دنیا داده اند. تنها لحظاتی بعد از گاز زدن میوه های درخت مانچینل که طعمی شبیه به آلو دارد و اسپانیایی ها به آن لقب سیبچه مرگ داده اند، دهانتان به سوزش می افتد. این سوزش به حدی است که حس می کنید پوست دهانتان دارد کَنده می گردد. کمی بعد گلوی شما به مقدار ای ورم می نماید که دیگر نمی توانید بدون درد وحشتناک چیزی بخورید یا بنوشید.

هرچند میوه درخت مانچینل بسیار ترسناک است، اما همچنان بدترین قسمت این درخت مرگبار نیست. شیره ای که از شاخه ، برگ و پوسته درخت مارچینل بیرون می زند نیز فوق العاده سمّی است و می تواند باعث تاول های وحشتناکی روی بدن فرد گردد. در مدتی کوتاه هر فردی که با شیره درخت مانچینل تماس داشته باید در بیمارستان بستری گردد. اگر به هر دلیلی بخواهید با چوب مانچینل آتش درست کنید، دود آن می تواند باعث کوری موقت یا دائمی گردد. بومیانی که در فلوریدا زندگی می کردند برای صدها سال از شیره مانچینل برای سمّی کردن تیرهای خود استفاده می کردند. حسن شیره مانچینل نسبت به میوه آن مرگ سریع تری است که برای قربانی همراه می آورد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 آبان 1401 بروزرسانی: 22 آبان 1401 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 305

به "خطرناک ترین درخت دنیا که همه چیزش مرگ آفرین است ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرناک ترین درخت دنیا که همه چیزش مرگ آفرین است ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید