توسعه شتابگرها از اولویت های اصلی سازمان انرژی اتمی است

به گزارش کلوب فارسی، خبرگزاری خبرنگاران- معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: توسعه شتابگرها از اولویت های اصلی سازمان انرژی اتمی است؛ متخصصان و تلاشگران صنعت هسته ای کشور باید این تجهیزات ارزشمند و مالی را بسازند.

توسعه شتابگرها از اولویت های اصلی سازمان انرژی اتمی است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران با همراهی هیأتی از مسئولان ارشد این سازمان صبح روز سه شنبه به قزوین سفر کرد و با حضور استاندار قزوین، مدیران و دست اندرکاران پروژه های صنعت هسته ای، از مرکز پرتوفرآیند نوین و میهمان سرای مرکز، طرح چشمه نور ایران، دبیرستان انرژی اتمی، موزه دکتر صالحی و مسجد صالحیه بازدید به عمل آورد و از نزدیک در جریان فرایند تکمیل پروژه ها و فعالیت های در حال اجرا نهاده شد.

معاون رییس جمهور در بازدید از مرکز پرتوفرآیند نوین در صحبت با مدیران این مجموعه، مسائل و مسائل مربوط به تجهیزات و سیستم های در حال راه اندازی که بخشی از تجهیزات اصلی آن ساخت داخل هستند را مورد آنالیز قرار داد.

وی با تاکید بر اینکه کاستی ها باید تعیین شوند، گفت: سازمان از این پروژه حمایت فنی لازم را خواهد داشت و مدیران و متخصصان این مجموعه نیز باید جانانه پای کار باشند. ضروری است برای تکمیل این پروژه زمانبندی داده گردد تا با ابلاغ به شرکت های تابعه مرتبط و برای رسیدن به مرحله بهره برداری، حمایت فنی، اجرائی، قطعه سازی، بازرگانی و مالی مورد احتیاج صورت گیرد.

رییس سازمان انرژی اتمی ضمن تقدیر از کوشش های اجرا شده و با تاکید بر مهارت افزائی و دانش روزافزون کارکنان و پرسنل پروژه ها، توضیح داد: ضرورت دارد هم اکنون مطالعات بازار انجام گردد و با توجه به اینکه این مجموعه پرتوفرآیند پس از شروع فعالیت، محصولات کشاورزی را در ارتباط با شهرک های صنعتی پرتودهی خواهد نمود، باید مقبولیت بین المللی داشته باشد تا کیفیت فعالیت آن با توجه به اینکه استان قزوین یکی از مراکز صادرات بین المللی است، در سطح بالایی قرار گیرد.

وی بعلاوه تاکید نمود: توسعه شتابگرها از اولویت های اصلی سازمان انرژی اتمی است. متخصصان و کوششگران صنعت هسته ای کشور باید این تجهیزات ارزشمند و مالی را بسازند. اگر در حال حاضر پسته و زعفران صادر نمی گردد، یکی از مسائل اصلی آن عدم وجود دستگاه های پرتودهی مورد احتیاج کشور است. اگر سازمان انرژی اتمی ایران مراکز پرتودهی را توسعه دهد، یاری بزرگی به اقتصاد کشور خواهد نمود.

در بخش پایانی این سفر اسلامی با حضور در آستان قدس حضرت حسین ابن علی ابن موسی الرضا (س)- شاهزاده حسین- به زیارت این مرقد مطهر پرداخت و فاتحه ای بر مزار بزرگان و معلمین و مفسرین آرمیده در این بارگاه قرائت نمود. رییس سازمان انرژی اتمی بعلاوه با حضور بر مزار شهید عباس بابایی و دیگر شهداء این استان، مقام شامخ شهیدان را گرامی داشت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 34

به "توسعه شتابگرها از اولویت های اصلی سازمان انرژی اتمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه شتابگرها از اولویت های اصلی سازمان انرژی اتمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید