اقدام عجیب الاهلی قطر علیه تیم ملی فوتبال

به گزارش کلوب فارسی، طبق قوانین فیفا، ملی پوشان کشور های مختلف برای حضور در جام جهانی 2022 قطر از تاریخ 14 نوامبر یعنی یک هفته قبل از شروع مسابقات به تمرین تیم های ملی اضافه شوند. با این حال باشگاه الاهلی بعد از تعطیلی لیگ قطر اجازه داده بود که شجاع خلیلیزاده و محمدحسین کنعانی زادگان به تمرینات تیم ملی اضافه شوند.

اقدام عجیب الاهلی قطر علیه تیم ملی فوتبال

اما پس از گذشت چند روز، باشگاه الاهلی به تیم ملی خاطرنشان کرد که این دو بازیکن باید به قطر بازگردند، موضوعی که به یکی از سردرگمی های کی روش تبدیل شده است.

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی درباره این موضوع می گوید: متاسفانه باشگاه الاهلی اجازه تمرین کردن بازیکنان با ما را نداد و ما فرصت تمرین کردن با دو بازیکن تاثیرگذارمان یعنی شجاع خلیل زاده و کنعانی زادگان را از دست دادیم. پنج هفته بازی نکردن این دو بازیکن، حضورشان را در فهرست تیم ملی سخت می نماید. ما با باشگاه الاهلی صحبت کردیم. همه بازیکنان ملی پوش دیگر کشور ها از تونسی، استرالیایی و الجزایری در اختیار کشورهای شان قرار گرفتند به غیر از دو بازیکن ما که در بین ما حضور ندارند. قوانین فیفا واضح است و بازیکنان می توانند 14 نوامبر یعنی هفت روز قبل از شروع جام جهانی در اختیار تیم ملی قرار بگیرند. ما نمی توانیم گله کنیم چرا که این قانون است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا ارتباط دو فدراسیون ایران و قطر می تواند به حضور خلیل زاده و کنعانی زادگان در تیم ملی یاری کند؟ اظهار کرد: سوالی که پیش می آید به فدراسیون فوتبال ایران یا قطر ارتباطی ندارد، بلکه راجع به باشگاه الاهلی قطر است. ما درک نمی کنیم که چرا این مشکل به وجود آمده است. من به همراه نایب رییس فدراسیون به باشگاه رفتیم و به صورت حضوری تشکر کردیم. حتی اگر به منابع رسمی باشگاه الاهلی مراجعه کنید، آن ها تشکر کردند، اما به یک باره گفتند خیر و عقب کشیدند. آن ها حق شان است که این کار را نمایند. به نوعی حق دارند این کار را بنمایند، اما درک نمی کنیم چرا این باشگاه همه ملی پوشان را ترخیص نموده و ملی پوشان قطر 6 ماه در اردو هستند و فقط شجاع و کنعانی زادگان در قطر نشسته اند. این موضوع را درک نمی کنم.

او در انتها در پاسخ به این سوال که آیا خلیل زاده و کنعانی زادگان به همراه الاهلی تمرین می نمایند؟ گفت: من اطلاعی ندارم. ما برنامه های تمرینی آن ها را آنالیز می کنیم، اما چیزی که می توانم بگویم این است که در حال حاضر فقط هشت بازیکن در اختیار داریم.

منبع: فرارو
انتشار: 9 آبان 1401 بروزرسانی: 9 آبان 1401 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 300

به "اقدام عجیب الاهلی قطر علیه تیم ملی فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام عجیب الاهلی قطر علیه تیم ملی فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید