اضافه شدن 3 فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر تا انتها سال 97

به گزارش کلوب فارسی، الحاق سه فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر

بر طبق اظهارات مدیر عامل شرکت هواپیمایی ایران ایر خانم فرزانه شرفبافی، تا آخر امسال یعنی سال 97، 3 فروند هواپیمای دیگر به ناوگان هوایی این شرکت اضافه خواهد شد. وی با اشاره به برنامه های توسعه ای که در این شرکت هواپیمایی شروع شده است، این خبر را اعلام کرده و آن را در راستای هدف خدمت رسانی بهتر به مشتریان و ایرانیان معرفی نمود. در ادامه با ما در خبرنگاران همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، خبر الحاق سه فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر را مورد آنالیز و توضیح قرار دهیم.

اضافه شدن 3 فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر تا انتها سال 97

همانطور که در مقدمه خبر الحاق سه فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر اشاره نمودیم، خانم فرزانه شرفبافی که مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و یا به عبارتی دیگر، ایران ایر را بر عهده دارد؛ با اشاره به برنامه های توسعه شرکت هواپیمایی ایران ایر در این زمینه به خرگزاری های معتبر اظهار نمودند که: در راستای خدمات رسانی بهتر به مشتریان خود و شهروندان، قرار است تا 3 فروند هواپیما که هنوز شرکت سازنده آنان معرفی نشده است ولی بی شک ساخت اروپا هستند را به ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اضافه خواهند کرد. با این حال این ها تنها اظهارات ایشان در این زمینه است و وی از بیان جزئیات بیشتر در این رابطه خودداری نمود.

مدیریت عامل شرکت هواپیمایی ایران ایر در ادامه پرسش خبرنگاران در زمینه الحاق سه فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر و در پاسخ به این پرسش خبرنگاران که این هواپیماها دقیقا چه زمانی به ناوگان هما که معمولا آن را با نام شرکت هواپیمایی ایران ایر می شناسیم، اضافه خواهند شد نیز افزود: احتمالا تا انتها سال جاری این تعداد هواپیما وارد ناوگان شرکت هواپیمایی ایران ایر خواهند شد. سر کار خانم شرفبافی بعلاوه در ادامه با اعلام این که از شرکت هواپیما سازی سوخو (Sukhoi) برای انجام مذاکرات در زمینه الحاق سه فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر دعوت نموده ایم، نیز افزود که: مدیران این شرکت هواپیما سازی معتبر نیز برای انجام پاره ای از مذارکرات به ایران آمدند اما با این وجود، هنوز هم نتوانسته اند تا موارد مورد نظر و احتیاج شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) را تامین کنند. خانم فرزانه شرفبافی، مدیرعامل ایران ایر درباره خرید هواپیمای ای تی آر در زمینه خبر الحاق سه فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر نیز افزودند که: شرکت هواپیما سازی ای تی آر (ATR) درخواست صدور مجوز اوفک (در ادامه آن را مختصرا شرح می دهیم) را برای این هواپیماها به وزارت خزانه داری آمریکا داده است ولی هنوز پاسخی دریافت ننموده است. در زمینه خبر الحاق سه فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر لازم به این شرح برای شما خوانندگان عزیز و محترم این مطلب است که هم اکنون، شرکت هواپیمایی ایران ایر در حال حاضر 29 هواپیمای فعال در ناوگان هوایی خود دارد که با اضافه شدن این 3 فروند هواپیمای دیگر در نهایت به 32 فروند تا آخر سال افزایش خواهد یافت.

اوفک چیست؟

با این که مفهوم اوفک یک مطلب و یا اصطلاح هواپیمایی نیست اما با این حال به این خاطر که ما در مشروح خبر الحاق سه فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر از آن نام بردیم، شرح کوتاهی درباره آن را به شما می دهیم. OFAC مخفف Office of Foreign Assets Control است که در واقع، دفتر کنترل دارایی های خارجی آمریکا است و زیر مجموعه ای است از اداره کل خزانه داری فدرال آمریکا و فهرستی دارد از نام کشورها، افراد و بانک ها و شرکت هایی که به راحتی نمی توان با آن ها معامله و داد و ستد کرد. اداره اوفک جریمه های متفاوتی بنا به هر پرونده و سابقه شخص یا شرکت دارد که البته در بسیاری اوقات ممکن است که صرفأ به ارسال یک نامه اخطاریه ای ساده ختم گردد. این اداره حتی ممکن است که ، فعلأ کاری به کار این معاملات به ظاهر کوچک اما تکراری نداشته باشد اما در دراز مدت و با کنترل نامحسوس این گونه معاملات در آینده و به یک باره وارد ماجرا شده و پرونده را آنالیز و جریمه کند. فهرست سرویس ها و کالا ها و مبالغ مجاز و غیر مجاز هم سالانه و یا بنا به دلایل دیگری دائمأ در حال تغییر است.

در آخر مجددا خاطر نشان می کنیم که، در حال حاضر تنها اطلاعاتی که در حال حاضر از خبر الحاق سه فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر در دست موجود می باشد این است که این 3 هواپیما تا انتها سال 97 به ناوگان شرکت هواپیمایی ایران ایر اضافه خواهند شد. زمانی که اخبار تکمیلی از این خبر منتشر گردد ما حتما در تیم تحریریه خبرنگاران آن را با شما در میان خواهیم گذاشت.

منبع: الی گشت
انتشار: 21 اسفند 1400 بروزرسانی: 21 اسفند 1400 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 126

به "اضافه شدن 3 فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر تا انتها سال 97" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اضافه شدن 3 فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر تا انتها سال 97"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید