16 راه چاره برای رسیدن به آرامش درون

به گزارش کلوب فارسی، 1. آنچه را نمی توانید کنترل کنید رها کنید

این مهم ترین بخش احساس آرامش است. در مواقعی که ما نگران چیزی هستیم یا استرس داریم، منشأ عصبانیت ما واقعاً چیزی است که کنترلی روی آن نداریم. شاید تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که تمام کوشش خود را بکنید، اما وقتی راه به جایی نمی برید اجازه دهید سرنوشت مسیر خود را طی کند. اگر نمی توانید بر نتیجه تأثیر بگذارید، نگرانی را کنار بگذارید.

16 راه چاره برای رسیدن به آرامش درون

2. انسانیت را در همه مردم پیدا کنید

وقتی دیگران ما را عصبانی می نمایند، معمولاً به این علت است که نمی توانیم بفهمیم چرا کاری را که آن ها انجام می دهند، ما را عصبانی می نماید. به جای اینکه کسی را به یکباره زیر سوال ببرید یا به خودتان فشار بیاورید، سعی کنید چیز ها را از زاویه دید او هم ببینید. به یاد داشته باشید که همه ما افرادی هستیم که مسائل و رویا های خودمان را داریم.

3. خودت را ببخش

منبع عظیمی از نگرانی و اضطراب ما از این موضوع ناشی می گردد که خودمان را مورد اذیت و آزار روحی قرار می دهیم. ما گاهی می توانیم قلدرترین آدم زندگی مان باشیم. شاید از اینکه فراموش نموده اید که مقاله تان را بنویسید احساس بدی داشته باشید یا شاید نگران باشید که چیز اشتباهی به دوستتان گفته اید. مهم نیست که چه کاری انجام داده اید، مهم است که به یاد داشته باشید که نمی توانید به گذشته برگردید. عذاب وجدان به خاطر چیزی که نمی توانید تغییر دهید، اوضاع را بهتر نمی نماید. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که برای بهتر کردن آینده کوشش کنید. این کاری است که همه باید انجام دهند.

4. کسانی را که به تو ظلم نموده اند ببخشید

همانطور که باید خود را ببخشید، دیگران را نیز باید ببخشید. به یاد داشته باشید: این به معنای بخشش واقعی آنهاست. نمی گوییم منفعل باشید، اما پرخاشگر نباشید و همواره به فکر انتقام و تنبیه نباشید. فقط آن را رها کنید و راه هایی برای همکاری بهتر در آینده پیدا کنید.

5. گذرا بودن زندگی را بپذیرید

همه چیز در زندگی موقتی است. تنها چیز هایی که جاودانه هستند طلوع و غروب خورشید است. شما باید این را در تمام کار هایی که انجام می دهید به یاد بسپارید. چیز هایی را که دوست دارید در آغوش بگیرید و تا می توانید از آن ها لذت ببرید. منتظر گذشتن روز های سخت باشید. وقتی می میریم، هیچ یک از این تله های زندگی را با خودمان نمی بریم.

6. خودت باش

وقتی سعی می کنیم کسی باشیم که نیستیم، استرس، احساس گناه و ناراحتی زیادی به زندگی ما اضافه می نماید. ما می توانیم با بقیه متفاوت باشیم و نباید تظاهر به چیزی که نیستیم بکنیم. فقط باید خودت باشی و کسی که هستی را در آغوش بگیری.

7. دنبال چیزی که شما را شادمان می نماید بروید

زندگی یعنی انجام کار هایی که باعث شادی شما می گردد. وقتی خوب زندگی می کنید، یعنی بین انجام کار های سخت، سرگرمی ها و چیز هایی که به دیگران یاری می نماید، کاملاً تعادل برقرار می کنید. البته، بعضی از ما تمایل داریم بیش از حد روی چیز های سخت تمرکز کنیم، برای همین فراموش می کنیم که برای خود وقت بگذاریم. باید بدون توجه به نظر دیگران در پی چیز هایی باشید که شما را شادمان می نماید، وگرنه هرگز احساس رضایت نخواهید کرد.

8. برای خودت وقت بگذار

گاهی اوقات برای تمرکز بر مسائل خود و برطرف فشار احتیاج به زمان آرامی دارید. پیدا کردن زمان مناسب در آشفتگی و سر و صدایی که زندگی ما را احاطه نموده، می تواند سخت باشد، اما برای آرامش و مدیریت مسائل سخت زندگی بسیار مهم است.

9. به دیگران یاری کنید

یاری به دیگران یکی از پرقدرت ترین و برترین کار هایی است که می توانیم انجام دهیم تا به خود احساس رضایت و آرامش بدهیم. یاری به دیگران برای رسیدن به هدف به ما این امکان را می دهد که احساس کنیم کار بزرگی انجام داده ایم. اگر متوجه شدید که هیچ چیز دیگری در زندگی به شما احساس آرامش نمی دهد، سعی کنید به افرادی که احتیاج جدی دارند یاری کنید.

10. برای خودتان اهداف تازه ایجاد کنید

داشتن هدفی تازه زمانی که احساس گمراهی و بی هدفی می کنید یاری می نماید. واقعاً اگر هدفی برای کار کردن ندارید و احساس بی فایده بودن می کنید، طبیعی است. چیزی را که شادمانتان می نماید پیدا و برای دنبال کردن آن کوشش کنید. هنگامی که با تمام وجود خود برای یک هدف واحد کار می کنید، آرامش پیدا خواهید کرد.

11. به موسیقی آرامش بخش گوش دهید

موسیقی می تواند به ما یاری کند، حتی در پر استرس ترین موقعیت ها آرام نماینده است و آرامش درونی پیدا می کنیم. موسیقی ای را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد.

12. به پیاده روی یا دویدن بروید

پیاده روی یا دویدن یکی دیگر از راه های خوب برای آرام کردن خود است. ورزش کردن نه تنها ما را خسته می نماید، بلکه باعث ترشح اندورفین می گردد که این ماده شیمیایی مغز، احساسات ما را تنظیم می نماید. اگر متوجه شدید که در حال گذراندن دوران سختی هستید، سعی کنید بدوید یا پیاده روی کنید.

13. با کسی بازی کنید

چه در حال بازی کردن با یک گربه باشید و چه بازی با یک کودک پنج ساله، سرگرمی با کسی که واقعاً می داند چگونه لذت های زندگی را در آغوش بگیرد، می تواند حالتان را بهتر کند.

14. فعالیت های آرامش بخش انجام دهید

بسیاری از فعالیت های خوب و مناسب روحیه تان وجود دارد که می توانید برای آرام شدن انجام دهید. می توانید چای بنوشید، یک فیلم خنده دار دیدن کنید، مدیتیشن کنید، مقداری بخورید و ... این ها بسته به علایق شخصی هر کسی جواب می دهد.

15. از طبیعت یاری بگیرید

به طبیعت نزدیک شوید. لازم نیست حتما راه دور و درازی بروید. به نزدیک ترین جایی که می شناسید بروید. حتی به یک پارک پر درخت. به درختان گوش کنید. مراقب حیوانات باشید. طبیعت با هر پیچ و خمی از زندگی سازگار و پذیرای آن است و شما نیز می توانید گاهی مثل طبیعت باشید.

16. کتاب بخوانید

بعضی کتاب ها و آثار باعث می شوند از تنش شما بکاهند و به آرامش شما یاری نمایند.

منبع: همشهری

منبع: فرارو
انتشار: 16 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1402 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 380

به "16 راه چاره برای رسیدن به آرامش درون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "16 راه چاره برای رسیدن به آرامش درون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید