گام نهایی الکترونیکی کردن عوارض آزادراه ها

به گزارش کلوب فارسی، در طرح الکترونیکی کردن عوارض آزادراه ها مسافران می توانند از طریق گوشی های تلفن همراه خود و سامانه های الکترونیکی موجود، نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی اقدام کنند.

گام نهایی الکترونیکی کردن عوارض آزادراه ها

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل بیان نمود که الکترونیکی کردن عوارض آزادراه ها در گام خاتمهی خود واقع شده است.

سید حسین میرشفیع بیان نمود:

با توجه به برنامه ریزی که از قبل اجرا شده بود، باید اخذ عوارض در تمامی آزادراه ها الکترونیکی شود. این موضوع بنا بود در ماه های خاتمهی سال گذشته به نتیجه برسد که نیاز به برخی کارهای اداری و نهایی شدن قراردادها، آن را به تعویق انداخت.

به گفته وی در حال حاضر طرح نهایی این موضوع روی میز وزیر راه و شهرسازی واقع شده است تا با تائید نهایی وی کار اجرایی شود.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل تأکید کرد که پس از اجرایی شدن این طرح عوارض در کلیه آزادراه های ایران به شکل الکترونیکی گرفته می شود و دیگر چیزی به نام باجه اخذ عوارض وجود نخواهد داشت.

میرشفیع درباره مقدمات فنی کار نیز توضیح داد:

خوشبختانه قبل از نهایی شدن کارهای اداری اقدامات فنی لازم انجام شده و در صورت نهایی شدن دستورالعمل، کار در کوتاه ترین زمان ممکن قابلیت اجرا خواهد داشت.

به گفته وی با امکاناتی که در اختیار مردم قرار می گیرد، مسافران می توانند از طریق گوشی های تلفن همراه خود و سامانه های الکترونیکی موجود، نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی اقدام کنند.

از چند ماه قبل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اعلام کرده بود که عوارض کلیه آزادراه های ایران باید به شکل الکترونیکی دریافت شود و در ابتدا بنا بود این طرح در سال 1396 به اجرای نهایی برسد.

کاهش هزینه ها و افزایش سرعت تردد در آزادراه ها بدون نیاز به توقف در باجه های آزادراهی یکی از اصلی ترین هدف های این برنامه ریزی است.

در حال حاضر آزادراه های ایران یا از طریق سرمایه گذارانشان مورد بهره برداری قرار می گیرند یا با خاتمه یافتن دوره بهره برداری، در اختیار دولت هستند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1400 بروزرسانی: 13 اسفند 1400 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 118

به "گام نهایی الکترونیکی کردن عوارض آزادراه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام نهایی الکترونیکی کردن عوارض آزادراه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید