چرا بچه ها باید شکست خوردن را تجربه کنند؟

به گزارش کلوب فارسی، به بچه ها یاداوری کنیم که شکست خوردن موجب شجاعت ما می شود. کودکی که بارها با دوچرخه زمین خورده است، دیگر از زمین خوردن نمی ترسد، بنابراین شجاع تر شده و کمتر زمین می خورد.

چرا بچه ها باید شکست خوردن را تجربه کنند؟

شاید تا به حال با بچه های روبرو شده اید که با گریه و زاری برای ناکامی های خود عزاداری می کنند. اما اگر در آن حوالی والدین کودک، مانند قهرمانانی بی بدیل، شکست های کودک را جبران کنند، آن وقت تکلیف چیست؟ آیا کودک می آموزد که در برابر ناکامی های خود به درستی عمل کند یا وابستگی به والدین را یاد می گیرد؟

به گزارش تا شش، اگر می خواهید درباره برخورد با کودکی که شکست را تجربه می کند، بیشتر بدانید، این مطلب را از دست ندهید.

برای اینکه به کودک خود فرصت دهید، تا از شکست های خود، بیاموزد، این ده مرحله به والدین کمک شایانی می کند.

اگر شکست نخوریم، پیشرفت نمی کنیم : برای کودک روشن کنید که شکست خوردن، طبیعی است و شما هم بارها شکست خورده اید زیرا اگر شکست نخوریم، پیشرفت نمی کنیم.

حل مساله : به کودک بیاموزید که شکست خوردن به ما کمک می کند تا در پی راه چاره های تازه بگردیم و مسائل خود را به راحتی حل کنیم.

یادگیری : به کودک بیاموزید که شکست خوردن موجب یادگیری چیزهای مختلف می شود. اگر شکست نخوریم، چیزی هم یاد نمی گیریم.

شخصیت : به کودک بیاموزید که با شکست خوردن، شخصیت ما شکل می گیرد. بچه های پنج تا شش ساله معنای شخصیت را درک می کنند. می توانید با چند مثال، مساله را برای او روشن تر کنید.

شجاعت : به کودک یاداوری کنیم که شکست خوردن موجب شجاعت ما می شود. کودکی که بارها با دوچرخه زمین خورده است، دیگر از زمین خوردن نمی ترسد، بنابراین شجاع تر شده و کمتر زمین می خورد.

قدرت تفکر : به کودک بیاموزیم که وقتی شکست می خوریم، تلاش می کنیم بیشتر فکر کنیم. با تفکر کردن است که می توانیم راه های تازهتر را پیدا کرده و امتحان کنیم.

سازگاری بیشتر : به کودک بیاموزیم که شکست خوردن موجب سازگاری ما می شود. افراد انعطاف پذیر، کمتر شکست می خورند. مانند یک شاخه درخت نرم که به سختی می شکند.

تلاش و پشتکار بیشتر : بچه های که از شکست خوردن نمی ترسند، بیشتر تلاش می کنند. اما آنها که به سرعت ناامید شده و با احساس شکست خود کنار نمی آیند، تلاش زیادی به خرج نمی دهند.

تجربه های بیشتر : به بچه ها بیاموزیم که اگر در کارهای مختلف شکست بخوریم، تجربیات بیشتری برای ما به ارمغان می آورند.

جلوگیری از اشتباهات : به کودک بیاموزیم با اینکه شکست خورده ایم، اما در مراحل بعدی اشتباهات قبلی خود را کمتر تکرار می کنیم.

ترجمه: مهرنوش خالقی

منبع: https://www.allprodad.com/10-things-to-teach-your-kids-about-failure/

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 خرداد 1402 بروزرسانی: 10 خرداد 1402 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 391

به "چرا بچه ها باید شکست خوردن را تجربه کنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بچه ها باید شکست خوردن را تجربه کنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید