وزیر کشور خواستار بازگشایی مدارس و دانشگاه ها شد

به گزارش کلوب فارسی، احمد وحیدی وزیر کشور تاکید کرد بمنظور تقویت نظام آموزشی کشور باید مدارس و دانشگاه های کشور هرچه سریعتر بازگشایی شوند.

وزیر کشور خواستار بازگشایی مدارس و دانشگاه ها شد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در نشست مشترک با وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش در جهت اجرای دستور رئیس جمهوری محترم کشور نسبت به هماهنگی وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و بهداشت برای بازگشایی مدارس و دانشگاهها؛ گفت: با فرایند مناسب واکسیناسیون افراد بالای 12 سال در کشور دلیلی برای تداوم فرایند تعطیلی مدارس و دانشگاه ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه مدارس و دانشگاه ها مراکز اصلی علمی و تحقیقاتی کشور هستند؛ گفت: ادامه تعطیلی مراکز علمی به آینده علمی کشور آسیب می زند و برای همین بایستی مقدمات بازگشایی مدارس با دستورالعمل های بهداشتی فراهم شود.

وحیدی در ادامه صحبت های خود بر لزوم برگزاری حضوری امتحانات و پایان نامه ها و رساله های دانشجویی تاکید کرد و گفت: معمولا امتحانات با فاصله برگزار می شود و همچنین پایان نامه های دانشجویی با حضور چند استاد در کلاس کاملا با اصول بهداشتی هم مطابقت دارد و برای همین نباید این برنامه ها از این پس به صورت آنلاین برگزار شود.

وزیر کشور با تاکید بر این امر که در موضوع بازگشایی مدارس و دانشگاه های کشور نسبت به سلامت دانش آموزان و دانشجویان حساسیت زیادی داریم؛ گفت: تلاش داریم با تقویت فرایند واکسیناسیون و همچنین رعایت اصول بهداشتی نظیر استفاده از ماسک ضمن حفظ سلامت دانش آموزان و دانشجویان، فرایند تحصیل و آموزش هم شکل گیرد.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به اجرای طرح هوشمند سازی محدودیت ها اشاره کرد و گفت: این طرح با همکاری دستگاه ها به نحو موثری اجرا می شود و هم اکنون اجرای طرح در دستگاه های اجرایی، حمل و نقل درون شهری، اصناف و حمل و نقل برون شهری در جریان است.

وی افزود: مطابق این طرح همه کارکنان دستگاه های اجرایی باید تزریق دو دوز واکسن و مشخص بودن شرایط بیماری شان در ادارات حضور یابند.

در ادامه این نشست محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه وزارت بهداشت پروتکل های بهداشتی را در بازگشایی دانشگاه ها اعلام کنند؛ گفت: با اخذ پروتکل های بهداشتی می توانیم تصمیم گیری صحیح تری برای بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اتخاذ کنیم.

وی به مساله خوابگاه های دانشجویی اشاره کرد و گفت: در این خصوص منتظر نظر کارشناسی وزارت بهداشت هستیم و اینکه چگونه و با چه مکانیسمی دانشجویان را در خوابگاه ها اسکان دهیم.

وزیر علوم همچنین گفت: یکی از مسائل پیش رو در بازگشایی دانشگاه ها نداشتن آمار واکسن دانشجویان است و باید در این خصوص وزارت بهداشت آمار نهایی دانشجویان واکسن زده را اعلام تا مراتب تصمیم گیری لازم در این خصوص اتخاذ شود.

همچنین یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بعد از بررسی های مختلف کارشناسی به این جمع بندی رسیده که باید مدارس و دانشگاه های کشور بازگشایی شود؛ شرح داد: برگزاری حضوری کلاس ها در مدارس یک ضرورت است و باید برای نجات آموزش کشور این اتفاق در سریعترین زمان ممکن صورت گیرد.

وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: واقعیت امر این است که کرونا نظام آموزشی را در کل دنیا مختل کرده، اما خیلی از کشور ها با روش های مختلف به اصل آموزش حضوری برگشته اند.

وی از نظام رسانه ای کشور به خصوص صدا و سیما خواست که در بازگشایی مدارس با تولید محتوای رسانه ای در جهت اقناع سازی خانواده ها نسبت به ضرورت آموزش حضوری مدارس، کمک کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 138

به "وزیر کشور خواستار بازگشایی مدارس و دانشگاه ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور خواستار بازگشایی مدارس و دانشگاه ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید