وام فرزندآوری به چه شهرهایی تعلق می گیرد؟

به گزارش کلوب فارسی، به گزارش خبرنگاران، بر اساس مصوبه مجلس، در سال تازه به خانواده ها وام فرزندآوری 20 میلیون تومان تعلق می گیرد. وام فرزند اول 20 میلیون تومان، فرزند دوم، 40 میلیون تومان، فرزند سوم 60 و فرزند چهارم و پنجم 80 و 100 میلیون تومان است.

وام فرزندآوری به چه شهرهایی تعلق می گیرد؟

اما آنالیز ها نشان می دهد این وام فرزندآوری تنها به خانواده هایی تعلق می گیرد که نرخ باروری شهر محل تولد پدر و فرزند زیر 2.5 باشد.

یعنی اندازه باروری و زاد و ولد در شهر محل تولد پدر و فرزند کم باشد. علت این مساله این است که مهم ترین علت پرداخت وام فرزندآوری، تشویق زاد و ولد است. چراکه این وام بخشی از قانون جوانی جمعیت است که سال گذشته تصویب شد.

وام فرزندآوری به کدام شهرها تعلق می گیرد؟

هنوز فهرست شهرها و استان هایی که وام فرزندآوری به آنها تعلق می گیرد تعیین نشده است. اما مرکز آمار ایران نرخ باروری استان های مختلف در سال 99 را منتشر نموده است. بر این اساس نرخ باروری استان های مازندران، گیلان، البرز، سمنان و تهران از همه استان ها کمتر است.

اما نرخ باروری در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خورستان، یزد و خراسان شمالی از همه بیشتر است.

اما هنوز نرخ باروری همه شهرها به تفکیک اعلام نشده است. بر این اساس با مراجعه به سامانه ثبت نام وام فرزندآوری تعیین می گردد که آیا وام فرزندآوری به فرد متقاضی تعلق می گیرد یا نه.

نرخ باروری استان های مختلف در سال 99منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 تیر 1401 بروزرسانی: 2 تیر 1401 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 214

به "وام فرزندآوری به چه شهرهایی تعلق می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام فرزندآوری به چه شهرهایی تعلق می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید