نکات مهم آرایش مناسب میانسالی برای خانم های بالای 40 سال

به گزارش کلوب فارسی، افزایش سن فرایندی طبیعی و زیبا است اما هنوز هم در دنیایی زندگی می کنیم که بیشتر توصیه های زیبایی به جای اینکه بر هماهنگ شدن با تغییرات پوست متمرکز باشند، به نحوه جلوگیری از نشانه های قابل مشاهده آن مربوط می شوند. بیشتر خانم ها تکنیک های آرایش را در دوران رشد می آموزند و به ندرت هدایت های به روز دریافت می نمایند. در واقع، برای هماهنگ شدن روش های آرایشی با پوست در حال تغییر راه های مختلفی وجود دارد. اجرای نکات ظریف آرایشی برای خانم های بالای 40 سال روشی قدرتمند برای برجسته کردن برترین ویژگی های چهره و افزایش اعتماد به نفس شما است. به این ترتیب، به این فکر نمی کنید که دیگر 25 ساله نیستید. در این مقاله، مهم ترین نکات و ترفندها برای آرایش مناسب میانسالی را می خوانید تا برترین ظاهر و احساس را داشته باشید.

نکات مهم آرایش مناسب میانسالی برای خانم های بالای 40 سال

پوست خود را آماده کنید

اولین نکته برای آرایش خانم های میانسال این است که پوست صورت خود را برای زیباتر شدن آماده نمایند. در واقع، پوست سالم برترین بوم برای آرایش است. با پوست تمیز آغاز کنید. اول از همه صورت تان را با یک پاک نماینده ملایم کاملا تمیز کنید. مطمئن شوید که حداقل دو بار در هفته پوست تان را لایه برداری می کنید. بعد از آن، از یک سرم بهره ببرید. استفاده از سرم هایی که ترکیباتی مانند اسید هیالورونیک دارند عالی است. این سرم ها به آب رسانی بهتر پوست یاری می نمایند.

کرم دور چشم مرحله بعدی است. این مرحله را نادیده نگیرید چون می تواند سن شما را بیشتر یا کمتر از آنچه هست نشان دهد. در آخر یک مرطوب نماینده با ترکیبات SPF بزنید. با هیدراته کردن پوست مطمئن می شوید که آرایش به نرمی انجام می گردد و SPF از تابش اشعه های مضر UV به پوست جلوگیری می نماید.

از پرایمر مناسب بهره ببرید

ممکن است بدیهی به نظر برسد اما استفاده از یک پرایمر مناسب به شما برای داشتن یک آرایش طبیعی یاری می نماید. هنگام انتخاب پرایمر، از رنگی بهره ببرید که تناژ رنگی پوست شما را گرم می نماید نه اینکه آن را صاف نشان می دهد.

فرمول پرایمر انتخاب شده هم باید خیلی چرب یا خیلی خشک نباشد. فونداسیون مات قوامی سبک وزن دارد. بعلاوه، بافت ناهموار صورت را به جای برجسته کردن، محو و صاف می نماید. اگر در پی پوشش کامل و طبیعی پرایمر هستید، کرم پودر ضد تعریق، ماندگار و حاوی ترکیباتی را انتخاب کنید که پوست را هیدراته نگه می دارد و از آن در برابر آلودگی های مختلف از جمله آسیب نور آبی محافظت می نماید.

برای پوشاندن لکه ها از کانسیلر بهره ببرید

اگر می خواهید لکه های پیری، لکه های ناشی از آفتاب یا ملاسما را پنهان کنید، کانسیلر برترین گزینه برای شما است چون استفاده از این محصول آرایشی روی پرایمر می تواند به شما ظاهری بی نظیر بدهد. بهتر است برای پوشاندن لکه ها از یک کانسیلر با پایه کرمی بهره ببرید که پوشش کاملی ایجاد می نماید. این کانسیلر باید به همان رنگ پرایمر شما باشد. پرایمر را روی صورت بمالید. سپس، با استفاده از یک برس کوچک روی هر لکه را با کانسیلر بپوشانید. این کار پوشش بیشتری ایجاد می نماید. مطمئن شوید که کانسیلر را با پرایمر روی صورت تان ترکیب می گردد.

با احتیاط از کرم پودر بهره ببرید

کرم پودر ممکن است توجه بقیه را به چین و چروک های شما جلب کند و باعث خشک شدن پوست شما گردد. اگر قصد دارید از کرم پودر بهره ببرید، کرم پودری نیمه شفاف را انتخاب کنید و به میزان کم از آن بهره ببرید. چنین کرم پودری می تواند خطوط ظریف صورت شما را محو کند. روی ناحیه T صورت که احتمالا چرب تر است و زیر چشم ها که معمولا چروک های بیشتری دارد تمرکز کنید.

برای لیفت فوری چشم، ریمل بزنید

اگر فکر می کنید که پوست پلک بالایی چشم هایتان کمی شل شده اند، کاملا طبیعی است که این احساس را داشته باشید. چند لایه ریمل حجم دهنده می تواند بلافاصله ناحیه چشم را با برجسته تر کردن مژه ها بلند کند. یک ریمل حجم دهنده باعث می گردد که مژه ها ضخیم و پف دار به نظر برسند.

ابروها را با دقت پر کنید

خبر خوب این است که برای آرایش مناسب میانسالی در بیشتر مواقع احتیاجی نیست که ابروها را زیاد بردارید. بااین حال، باید ابروهای کم پشت شده به ویژه دم آن ها را پر کنید. با استفاده از یک مداد ابروی خوب ابروها را پر کنید و برس ابرو را روی آن ها بکشید تا حالتی کرکی پیدا نمایند.

رژگونه را روی برجستگی های گونه بزنید

رژگونه را روی قسمت بالایی استخوان های گونه تان با حرکت کمی به سمت بالا، برخلاف جهت عقربه های ساعت بزنید. رنگ پوست ممکن است در طول زمان تغییر کند. بنابراین، باید به این نکته هم کاملا توجه داشته باشید که رژگونه با تناژ گرم برای شما بهتر است یا باید تناژ رنگی سردی داشته باشد تا زیباتر به نظر برسید.

از رژ لب با ترکیبات خشک نماینده استفاده نکنید

معمولا همه ما تحت تأثیر تبلیغات محصولات آرایشی و ترندهای روز قرار می گیریم. بااین حال، آرایش برای خانم های میانسال این طور اقتضا می نماید که از رنگ رژ لب به میزان کافی روشن با درخشندگی مناسب باشد. افزایش رنگ و درخشش لب ها به زیباتر شدن آن ها یاری می نماید و آن ها را هیدراته نگه می دارد. برای داشتن لب هایی با رنگی خاص و درخشندگی مناسب می توانید رژهایی براق نماینده با رنگ های خنثی یا رنگ هایی مانند مرجانی را امتحان کنید.

لب ها را با خط لب آماده کنید

استفاده از خط لب برای تمیز و صاف در آمدن رژ لب چیز تازهی نیست. بااین حال، پوشاندن کامل لب ها با یک مداد لب می تواند به افزایش ماندگاری رنگ لب شما یاری کند. بهتر است از یک مداد لب کرمی بهره ببرید که روی لب ها خشک نگردد.

رنگ مداد لب هم باید با دقت انتخاب گردد. از رنگ های تیره و مات دوری کنید چون می توانند لب های شما را نازک تر از حد عادی نشان دهند. بهتر است ابتدا خط لب ها را بکشید تا این خطوط تعریف شوند و لب ها بیش از حد پر نشوند. سپس، یک رژ لب با ترکیبات کرمی بزنید و روی آن کمی برق لب بزنید تا حجیم و براق به نظر برسند.

حتما خط چشم بکشید

برخی از خانم ها تصور می نمایند که می توان کشیدن خط چشم را از روتین آرایشی حذف کرد اما حذف این مرحله از آرایش خانم میانسال درست نیست. بهتر است از خط چشم ماژیکی بهره ببرید که کار با آن ساده تر است. روش دیگر برای کشیدن خط چشم می توانید به کار ببرید این است که از برس ابرو بهره ببرید. مداد خط چشم را روی یک برس ابروی زاویه دار بکشید و از برس برای کشیدن خط چشم بهره ببرید. برس ابرو استفاده از خط چشم را بسیار ساده تر می نماید و نتیجه آن هم ظاهری زیبا و نرم خواهد بود. بهتر است رنگ خط چشمی که برای پلک بالایی استفاده می کنید از خط چشم پلک پایینی روشن تر باشد.

از یک برس بافر نرم برای فونداسیون بهره ببرید

فرایند استفاده از پرایمر به میزان انتخاب خود این محصول اهمیت دارد. بهتر است برای این کار از یک برس نرم بافر بهره ببرید تا به جای ته نشین شدن این محصول آرایشی در خطوط ریز صورت، پوست تان صاف به نظر برسد. زدن رژ لب هم ممکن است به علت چین و چروک های کوچک اطراف دهان چالش برانگیز باشد. بهتر است قبل از زدن رژ لب از کرم پودر یا کانسیلر در اطراف ناحیه دهان بهره ببرید. هنگام استفاده از این محصولات هم باید لب ها را کاملا بکشید. استفاده از خط لب و کمی کرم پودر به زیباتر شدن لب هایتان یاری خواهد نمود.

سایه چشم را با حرکات کوچک و دورانی بزنید

نکته مهم بعدی برای آرایش زنان بالای چهل سال استفاده درست از سایه چشم است. استفاده از سایه چشم وانیلی در بالای چشم و سایه های پررنگ تر و تیره تر بعد از آن آرایش چشم شما را دگرگون می نماید. برای کشیدن سایه چشم باید از حرکات دورانی کوچک برس سایه چشم بهره ببرید. به این ترتیب، مطمئن خواهید شد که سایه به طور یک نواخت روی پوست پلک زده می گردد. حرکت برف پاک کنی برای زدن سایه چشم باعث می گردد که قسمت هایی از روی پلک رنگ سایه چشم را نگیرند.

موقع خرید پالت سایه چشم سعی کنید پالتی را انتخاب کنید که رنگ های مورد علاقه شما را دارد. خرید پالت سایه چشم با رنگ هایی که در بیشتر مواقع از رنگ های بیشتر آن ها استفاده نمی کنیم درست نیست اما اگر همه رنگ های این پالت را دوست داشته باشید، هر دفعه می توانید ترکیب سایه چشم جذابی بسازید که عالی به نظر می رسد.

از محصولات آرایشی مایع یا کرمی بهره ببرید

بهتر است برای آرایش مناسب میانسالی سراغ محصولات آرایشی مایع یا کرمی بروید. کرم پودر مایع یا رژگونه کرمی مهم ترین محصولاتی هستند که بهتر است چنین فرمولی داشته باشند. کرم پودر مایع می تواند به خوبی در خطوط ریز صورت ته نشین گردد و آن خطوط و هر گونه کبودی که ممکن است در ناحیه اطراف چشم باشد را کاملا پوشش دهد. پوست بیشتر خانم ها با افزایش سن خشک تر می گردد. بنابراین، استفاده از محصولات آرایشی کرمی با آب رسانی بیشتر برای آن ها مناسب تر است. به علاوه، موقع آرایش با چنین محصولاتی امکان اشتباه وجود نخواهد داشت. رنگ این محصولات فقط با یک ضربه کوچک ایجاد می گردد و به تدریج روی پوست نرم و سبک می شوند.

از محصولات آرایشی با فرمولاسیون متفاوت بهره ببرید

با اینکه محصولات آرایشی برای هر سنی مناسب هستند اما فرمول های خاصی برای آرایش مناسب میانسالی بهتر هستند و می توانند پوست شما که با افزایش سن دچار چین و چروک شده را بهتر پوشش دهند. به عنوان مثال، محصولات آرایشی کلینیک و محصولات مراقبت از پوست این برند معمولا کیفیت عالی بدون عطر و احتیاج به تست آلرژی دارند. کانسیلر و پرایمر این برند فرمول سبکی با پوشش کامل دارد.

اغلب با افزایش سن نسبت به مواد تشکیل دهنده محصولات آرایشی و بهداشتی حساس تر می شویم. ریمل ها، خط چشم ها و سایه چشم ها می توانند برای چشم های حساس تر مشکلاتی ایجاد نمایند.

قرمزی پوست را با کانسیلر و پرایمر برطرف کنید

برای آرایش مناسب میانسالی خانم هایی که پوست آن ها قرمز شده یا تغییر رنگ پیدا نموده، باید از محصولات آرایشی مناسب استفاده کرد. به طور مثال، ترکیب کانسیلر و پرایمر کلینیک یکی از برترین محصولات آرایشی است که می توان برای آرایش مناسب میانسالی به کار برد. این محصول ترکیبی از فونداسیون و کانسیلر است و محتویات دارای SPF 15 آن می توانند قرمزی پوست را بپوشانند. به علاوه، این محصول به درخشنده تر شدن چهره شما یاری می نماید و به پوست شما ظاهری یکدست تر می دهد.

پرایمر سنگین به کار نبرید

ممکن است بدیهی به نظر برسد اما اگر پرایمر را بیش از حد روی پوست خود بزنید، پوست تان پیرتر نشان داده می گردد. سنگینی پرایمر می تواند باعث گردد که فونداسیون در خطوط صورت و چین و چروک های ظریف آن قرار بگیرد و به چهره شما ظاهر کیکی وحشتناکی بدهد. زیرسازی سبک یا هم رنگ پوست بافت ناهموار آن را محو و صاف می نماید و از برجسته شدن عیوب صورت تان خودداری می گردد.

زیر چشمان خود را روشن کنید

یکی از اولین مکان هایی که علائم پیری را نشان می دهد، نواحی اطراف چشم است. با استفاده از تکنیک مثلث نور هر دو قسمت از بالای چشم و زیر چشم را روشن کنید. زیر هر چشم یک مثلث وارونه ایجاد کنید و محصول را به آرامی روی پوست فشار دهید. آرایش کردن به این صورت روی چشم ها باعث می گردد که این ناحیه به طور چشم گیری بهتر از قبل به نظر برسد. بااین حال، مراقب انجام بیش از حد آن باشید! مانند فونداسیون، قطعا نمی خواهید خطوط ظریف را با کانسیلر برجسته کنید. چند قطره از یک کانسیلر آب رسانی که همان رنگ یا یک رنگ روشن تر از کرم پودر شما است، برترین وسیله برای ایت کار خواهد بود. استفاده از کرم دور چشم و پرایمر آب رسان را قبل از هر آرایشی هم از قلم نیاندازید.

پرایمر و فونداسیون را با پوست خود مطابقت دهید

ممکن است بی معنا به نظر برسد اما زمانی که رنگ زیرسازی و پرایمر اشتباهی انتخاب می کنید، ممکن است بسیار مسن تر از آنچه هستید به نظر برسید! هنگام استفاده از یک فونداسیون تازه، مطمئن شوید که رنگ پوست تان را در نور طبیعی کنار پنجره به دقت نگاه نموده اید و برترین پرایمر را به این رنگ انتخاب می کنید. یکی دیگر از روش های عالی برای انتخاب این محصول آرایشی این است که آن را پشت مچ دست خود قرار دهید و با رنگ آن تطبیق دهید.

کلام آخر

آرایش مناسب میانسالی می تواند چهره شما را زیباتر از آنچه هست نشان بدهد. اگر روش صحیح آرایش میانسالی را بدانید، می توانید از آن برای برطرف خطوط ریز و چین و چروک های صورت بهره ببرید. در مقابل، اگر این کار را درست انجام ندهید یا محصولات آرایشی مناسب انتخاب نکنید، ممکن است ظاهرتان شما را بسیار بزرگتر از آنچه هستید نشان بدهد.

منبع: busbeestyle

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 تیر 1403 بروزرسانی: 16 تیر 1403 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 457

به "نکات مهم آرایش مناسب میانسالی برای خانم های بالای 40 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهم آرایش مناسب میانسالی برای خانم های بالای 40 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید