معرفی انواع جزیره کابینت

به گزارش کلوب فارسی، جزیره کابینت به عنوان یکی از اجزای مهم آشپزخانه، در طراحی و دکوراسیون داخلی خانه ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. انواع جزیره کابینت قابلیت این را دارند که فضای کاری آشپزخانه را وسعت دهند و بعلاوه فضایی برای نشستن و غذا خوردن فراهم آورند.

معرفی انواع جزیره کابینت

با ما همراه باشید تا در این مطلب از مجله خبرنگاران با جدیدترین مدل های جزیره آشپزخانه شیک و لاکچری آشنا شوید و در خصوص ویژگی های آن ها بیشتر بدانید.

بعلاوه شما می توانید به وسیله مشاوره رایگان با سازندگان کابینت، ایده های خود را اجرا کنید و مطابق سلیقه خود، جزیره کابینت آشپرخانه خود را سفارش دهید. برای این کار در بخش سرویس ساخت و نصب کابینت درخواست خود را ثبت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره سراسری 1471 تماس بگیرید.

نکات کلیدی

 • برای انتخاب میزان مناسب جزیره کابینت، باید به میزان آشپزخانه و احتیاجهای کاربر در آشپزخانه توجه کرد.
 • جزیره کابینت باید با سایر قطعات آشپزخانه از لحاظ جنس، رنگ و سبک ساخت تطبیق داشته باشد.
 • جزیره کابینت به علت داشتن سطح وسیعتر و کارایی بیشتر نسبت به دیگر قطعات آشپزخانه، احتیاج به نگهداری و تمیز کردن بیشتری دارد.
 • هزینه ساخت انواع جزیره کابینت نسبت به سایر کابینت ها بیشتر است.

انواع جزیره کابینت

امروزه مدل جزیره کابینت، به عنوان یکی از اجزای اصلی آشپزخانه، در طراحی و دکوراسیون داخلی مورد استقبال قرار گرفته است با یک جستجو ساده در اینترنت می توانید تعداد بی شماری عکس جزیره کابینت مختلف را ملاحظه کنید و ایده برای جزیره کابینت آشپزخانه خود بگیرید.

اما آنچه مهم است آنالیز و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویژگی های انواع جزیره کابینت است. با توجه به نوع کاربری جزیره کابینت، انتظاری که از آن می توان داشت عبارت است از؛

 • دارا بودن سطح کاری بزرگ
 • تعبیه فضای نشستن در اطراف آن
 • داشتن پایه های بلند و ارتفاع مناسب
 • داشتن انواع سطوح قابل حمل و متحرک
 • تامین زیبایی آن با سطوح چوبی یا شیشه ای
 • جادار بودن فضای داخلی آن جهت قراردادن ظروف

قابلیت های انواع جزیره کابینت

مدل کابینت جزیره مانند سوپر مارکت کابینت به علت ساختار و طراحی که دارد، بسیار کاربردی است و می توان استفاده بهینه ای از آن کرد. در این بخش به چند نمونه از کاربردهای انواع طرح کابینت جزیره اشاره می کنیم؛

1. استفاده از انواع جزیره کابینت به عنوان فضای نشستن

یکی از کاربردهای کابینت جزیره، قابلیت استفاده از آن به عنوان میز غذاخوری است. به این ترتیب اعضا خانواده با گرد آمدن به دور آن، به راحتی غذای خود را میل می نمایند.

محاسبه رایگان هزینه نصب و تعمیر کابینت!

2. استفاده از جزیره کابینت به عنوان فضای ذخیره سازی

جزیره کابینت، در واقع یک کابینت است با تمام انتظاراتی که می توان از آن داشت؛ یعنی قرار دادن ظروف و لوازم آشپزخانه در فضای داخلی آن. به این ترتیب انواع جزیره کابینت یک فضایی برای ذخیره سازی مواد غذایی فاسدنشدنی و بعلاوه لوازم آشپزخانه هستند.

3. استفاده از انواع جزیره کابینت به عنوان میز کار

با استفاده از جزیره کابینت به عنوان میز کار، می توانید فضای کاری آشپزخانه را بهبود بخشید و از فضای بیشتری برای پخت وپز بهره ببرید.

4. استفاده از جزیره کابینت به عنوان محل نصب سینک

با نصب سینک بر روی جزیره کابینت، می توانید به راحتی از فضای کاری بیشتری برای شستشو و شستن ظروف بهره ببرید.

جزیره کابینت برای چه سبک آشپزخانه هایی مناسب است؟

انواع جزیره کابینت امروزه در بسیاری از آشپزخانه های مدرن دیده می گردد. تقریبا می توان گفت که این ایده را در تمامی سبک های آشپزخانه مدرن و حتی سنتی هم می توان اجرا کرد.

اما به علت ظاهر زیبا و قابلیت چیدمان متفاوت، در بعضی سبک های آشپزخانه، جدیدترین مدل کابینت جزیره ای لاکچری بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. بعضی از جدیدترین مدل های جزیره آشپزخانه با انواع مدل آشپزخانه عبارتند از:

1. آشپزخانه های مدرن

انواع جزیره کابینت با طراحی ساده و مدرن، به عنوان یکی از اجزای اصلی آشپزخانه مدرن بسیار مناسب است.

2. آشپزخانه های کلاسیک

با طراحی زیبا و دوست داشتنی، جزیره کابینت در آشپزخانه های کلاسیک نیز می تواند مناسب باشد.

3. آشپزخانه های روستایی

با استفاده متریال هایی مانند چوب یا سنگ و طراحی ساده، می توانید در آشپزخانه های روستایی نیز از این اجزای دکوراسیونی بهره ببرید.

4. آشپزخانه های صنعتی

تعبیه جزیره کابینت در آشپزخانه های صنعتی که حجم کاری بالایی دارند، یکی از ضروریات است؛ بنابراین با طراحیساده، جزیره کابینت در آشپزخانه های صنعتی نیز بسیار مناسب است.

مزایا و معایب استفاده از انواع جزیره کابینت

استفاده از جزیره کابینت در آشپزخانه مزایا و معایب خاص خود را دارد که به بعضی از آن ها اشاره می کنیم؛

مزایای انواع جزیره کابینت

وسعت بخشیدن به فضای کاری: با نصب انواع جزیره کابینت در آشپزخانه، فضای کاری بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد و می توانید به راحتی از فضای بیشتری برای پخت وپز بهره ببرید.

 • فضای نشستن: با نصب انواع جزیره کابینت، می توانید یک فضای نشستن را در آشپزخانه ایجاد کنید که باعث می گردد فرایند پخت و پز برای شما راحت تر و خستگی کمتری داشته باشد.
 • فضای ذخیره سازی بیشتر: جزیره کابینت به عنوان یک فضای ذخیره سازی اضافی در آشپزخانه، به شما امکان می دهد تا به لوازم آشپزخانه به راحتی دسترسی داشته باشید.
 • ایده دکوراتیو و تزئینی: جزیره آشپرخانه شیک با طراحی زیبا و منحصربه فرد، می تواند فضای آشپزخانه شما را تزئین کند و به دکوراسیون آشپزخانه شما جذابیت بیشتری ببخشد.

طراحی، ساخت و نصب انواع کابینت با تیم خبرنگاران

معایب انواع جزیره کابینت

 • هزینه: انواع جزیره کابینت معمولاً از جمله تجهیزات گران قیمت آشپزخانه است و می تواند هزینه بالایی برای شما داشته باشد.
 • اشغال فضای وسط آشپزخانه: نصب جزیره کابینت احتیاج به فضای بیشتری در آشپزخانه دارد، بنابراین اگر فضای کافی در آشپزخانه ندارید، نصب جزیره کابینت ممکن است باعث اشغال فضای آشپزخانه شما گردد.
 • نگهداری و تمیز کردن جزیره کابینت: جزیره کابینت به علت داشتن سطح وسیع و کارایی زیاد، احتیاج به نگهداری و تمیز کردن بیشتری دارد.

نتیجه گیری

با توجه به آنالیز انواع جزیره کابینت در این مقاله، مشخص شد که انتخاب برترین جزیره کابینت برای آشپزخانه خود، بستگی به احتیاجهای و سلیقه شما دارد.

اگر فضای کافی برای جزیره کابینت دارید، می توانید از جزیره کابینت با سطوح کاری بزرگ و فضای نشستن فراوان بهره ببرید. اگر فضای کمی دارید، می توانید از جزیره کابینت با میزان کوچکتر و قابلیت تغییر شکل به عنوان یک جزیره قابل حمل بهره ببرید.

هر چه احتیاجهای شما بهتر شناخته شوند، انتخاب جدیدترین مدل انواع جزیره کابینت مناسب تر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: کابینت انزو چیست؟ [آنالیز مزایا و معایب کابینت انزو]

سوالات متداول

جزیره کابینت چه میزان ای برای آشپزخانه من مناسب است؟

به طورکلی، میزان جزیره کابینت باید به میزان کافی بزرگ باشد تا وظایف پخت وپز را به راحتی انجام دهید، اما به میزان کافی کوچک تا فضای آشپزخانه را اشغال نکند. برای مشخص میزان مناسب انواع جزیره کابینت، باید به میزان آشپزخانه و احتیاجهای شما در آشپزخانه توجه کرد.

آیا جزیره کابینت باید با سایر قطعات آشپزخانه تطبیق داشته باشد؟

طبق اصول دکوراسیون داخلی، ضروری است که جزیره کابینت هم با سایر کابینت ها از لحاظ سبک، جنس و رنگ مطابقت داشته باشد؛ اما باز هم در این مورد اصل مطلقی وجود ندارد و ایده و سلیقه شما مشخص نماینده نهایی خواهد بود.

آیا جزیره کابینت باید از دو طرف باز باشد؟

خیر، جزیره کابینت می تواند از یک طرف باز باشد و فقط به عنوان فضای کاری در آشپزخانه استفاده گردد. با این حال، در بعضی طراحی ها، جزیره کابینت از دو طرف باز می گردد تا دسترسی راحت تری به فضای داخلی آن وجود داشته باشد.

منبع: آچاره
انتشار: 26 خرداد 1402 بروزرسانی: 26 خرداد 1402 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 398

به "معرفی انواع جزیره کابینت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی انواع جزیره کابینت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید