تشدید فعالیت سامانه بارشی در این استان ها

به گزارش کلوب فارسی، خبرنگاران: سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور و ادامه فعالیت سامانه بارشی فعلی در بعضی استان ها برای سواحل دریای خزر هشدار صادر کرد.

تشدید فعالیت سامانه بارشی در این استان ها

به گزارش تسنیم، پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز سه شنبه سامانه بارشی در مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی فعال است و در بخش های از استان اردبیل و ارتفاعات البرز نیز بارش پراکنده روی می دهد.

فردا در بخش هایی از شرق و سواحل غربی دریای خزر و پنجشنبه در شمال غرب و بخش هایی از استان های بوشهر و جنوب فارس بارش پراکنده انتظار می رود.

روز آدینه با ورود سامانه بارشی نو از غرب کشور بارش در استان های غربی کشور و بخش هایی از شمال غرب آغاز خواهد شد. بعلاوه در جنوب استان های بوشهر، فارس، ارتفاعات کرمان و هرمزگان بارش پراکنده و رگبار موقتی روی می دهد. شنبه هفته آینده با تقویت سامانه بارشی در غرب کشور گستره بارش ها بیشتر منطقه ها نیمه غربی کشور را در برخواهد گرفت.

امروز نیز در بخش هایی از مرکزی، جنوب و نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و در منطقه ها مستعد گردوخاک انتظار می رود. تا روز چهارشنبه شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

رستوران های روباز مشهد

رستوران نزدیک حرم مشهد

فهرست وسایل سفر به مشهد با اتوبوس

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج

زمان آغاز:چهارشنبه 1402/02/27 زمان خاتمه: پنج شنبه 1402/02/28

نوع مخاطره:افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج در سواحل و فرا سواحل بین 1 تا 1.7 متر

منطقه اثر: منطقه ها ساحلی و دور از ساحل دریای خزر

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران و آسیب به شناورهای سبک ، تفریحی، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه و احتمال آسیب به تأسیسات دریایی.

توصیه: احتیاط در عملیات تفریحی، بویژه غواصی و شنا، احتیاط در سفرهای دریایی با شناور سبک، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های دریایی از جمله صیادی و بنادر در سواحل وفرا سواحل.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1402 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 385

به "تشدید فعالیت سامانه بارشی در این استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید فعالیت سامانه بارشی در این استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید