فخری: کاروان بزرگ بازی های آسیایی بین 450 تا 500 نفر خواهد بود، کمبود وقت داریم

به گزارش کلوب فارسی، سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی 2022 گفت: مقداری کمبود وقت داریم چرا که المپیک توکیو به تعویق افتاد و ستاد دیر تشکیل شد.

فخری: کاروان بزرگ بازی های آسیایی بین 450 تا 500 نفر خواهد بود، کمبود وقت داریم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، پیمان فخری، سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی 2022 در نخستین جلسه هماهنگی ستاد کارشناسی بازی های آسیایی هانگژو گفت: جلسه خوبی بود. مقداری کمبود وقت داریم چرا که المپیک به تعویق افتاد و ستاد دیر تشکیل شد. در این جلسه تصمیمات خوبی انجام شد. از هفته آینده جلسه با فدراسیون ها انجام می گردد.

وی در ادامه اضافه نمود: سیاست هایی که ابلاغ شد را در مورد رشته ها اعمال کردیم. رشته هایی که مدال قطعی دارند و یا شانس کسب مدال دارند و یا شانس ندارند شناسایی شدند. امروز یک کاروان ابتدایی داریم و بعد از آن به فدراسیون ها زمان می دهیم برای اثبات اینکه آنچه عنوان می نمایند صحت داشته باشند. بعضی رشته ها دو سال است نبودند و ممکن است شانس داشته باشند و ما فرصتی می دهیم تا خود را اثبات نمایند.

فخری تاکید نمود: کاروان بزرگی داریم و بین 450 تا 500 نفر انتخاب می شوند. در 16 رشته در المپیک بودیم و شرایط آنها معین است ولی سایر رشته ها در مسابقات نبودند و احتیاج به ارزیابی دارند تا خرداد و تیر ارزیابی نهایی را خواهیم داشت.

وی در مورد اینکه با وجود تاکید بر اعزام کاروان کیفی نام بعضی از رشته ها که شانس مدال ندارند، دیده می گردد، گفت: غیر از رشته های پایه و مادر رشته دیگری را نداریم که شانس مدال نباشند و در فهرست باشد.

فخری در مورد اضافه شدن رشته ها به بازی های هانگژو یادآوری کرد: 5 رشته به این دوره اضافه شده که دو رشته کاملا چینی است . شطرنج اضافه شده که خوشبختانه شانس داریم. 5 رشته هم حذف شده که ازبکستان و اندونزی که رقیب ما هستند در آن شانس داشتند. استرالیا و نیوزلند در 5 رشته به صورت افتخاری هستند و مدال برای آنها در نظر گرفته نمی گردد.

سرپرست کاروان در مورد اینکه چه تضمینی وجود دارد که کمیته بعدی نیز همین سیاست را دنبال کند ، گفت: سیاست کلی را وزارت ورزش و کمیته اعلام می نماید اگر بر اساس شرایط گفتند تعداد بیشتری شرکت دهیم، احتمال افزایش رشته ها هست و ما هم استقبال می کنیم و اگر ظرفیت و بودجه اجازه دهد این اتفاق خیلی هم خوب است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 آذر 1400 بروزرسانی: 16 آذر 1400 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 15

به "فخری: کاروان بزرگ بازی های آسیایی بین 450 تا 500 نفر خواهد بود، کمبود وقت داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فخری: کاروان بزرگ بازی های آسیایی بین 450 تا 500 نفر خواهد بود، کمبود وقت داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید