آمریکا اصرار فراوانی برای مذاکره مستقیم با ایران دارد، هیچگاه از میز مذاکره فرار نکرده ایم

به گزارش کلوب فارسی، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، گفت: ایران هیچ محدودیتی برای توسعه مناسبات با کشور دوست و برادر نیکاراگوئه ندارد.

آمریکا اصرار فراوانی برای مذاکره مستقیم با ایران دارد، هیچگاه از میز مذاکره فرار نکرده ایم

به گزارش ایسنا، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ملاقات با دانیل اورتگا رییس جمهور نیکاراگوئه در جریان سفر به این کشور آمریکای لاتین، در بخشی از سخنان خود با بیان این که ما پیشرفت و توسعه نیکاراگوئه را پیشرفت و توسعه ایران و منطقه می دانیم، گفت: دونالد ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا کوشش زیادی کرد که صادرات نفت ایران را در سایه تحریم به ادعای خودش به صفر برساند و ما در ایران کوشش کردیم تحریم ها را بی اثر کنیم.

این دیپلمات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران در این زمینه با اشاره به روند مذاکرات برطرف تحریم ها گفت: طرف آمریکایی همچنان پیگیر مذاکره و تبادل نظر با ایران است از جمله این که اصرار فراوانی برای مذاکره مستقیم با ایران دارد.

وی خطاب به رییس جمهور نیکاراگوئه ادامه داد: شما اشاره کردید اهداف آمریکایی ها از مذاکره با ملت ها و دولت های مستقل چیست. ما در فرهنگ ایرانی و اسلامی هیچگاه از میز مذاکره فرار ننموده ایم و فاصله نگرفته ایم و در میز مذاکره با اقتدار، منطق و عزت، منافع ملی کشور را پیگیری نموده ایم.

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در بخشی دیگر از صحبت های خود توضیح داد: ایران هیچ محدودیتی برای توسعه مناسبات با کشور دوست و برادر نیکاراگوئه ندارد. مردم و دولت ایران با قدم های محکم در مسیر پیشرفت و استقلال کشور گام های قوی خود را برمی دارند.

امیرعبداللهیان بعلاوه خطاب به مقامات نیکاراگوئه اظهار کرد: ما در حال برنامه ریزی سفر جناب آقای رئیسی رئیس جمهور ایران در آینده به آمریکای لاتین از جمله کشور نیکاراگوئه هستیم.

منبع: فرارو
انتشار: 16 بهمن 1401 بروزرسانی: 16 بهمن 1401 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 346

به "آمریکا اصرار فراوانی برای مذاکره مستقیم با ایران دارد، هیچگاه از میز مذاکره فرار نکرده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا اصرار فراوانی برای مذاکره مستقیم با ایران دارد، هیچگاه از میز مذاکره فرار نکرده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید