مقاله: کشف روشی برای درمان سندرم روده تحریک پذیر

به گزارش کلوب فارسی، این متخصص شرح می دهد که مطالعه اجرا شده بر روی موش و انسان با الهام از دو مشاهده بالینی اجرا شده است که اغلب با سندرم روده تحریک پذیر مرتبط هستند مشاهده نخست بیانگر آن است که یکی از قابل قبول ترین عوامل برای تحریک پیشرفت سندرم روده تحریک پذیر، سابقه عفونت روده در گذشته است، اگرچه این مورد در خصوص همه بیماران صدق نمی نماید. مشاهدات دوم مربوط به رنج اکثریت قریب به اتفاق بیماران IBS از علائم گوارشی پس از خوردن غذا است.

مقاله: کشف روشی برای درمان سندرم روده تحریک پذیر

از این رو، قرار دریافت در معرض اجزای غذایی در آینده که باعث تحریک سیستم ایمنی بدن می شوند، سلول های ماست سل را تحریک می نماید که به نوبه خود هیستامین ترشح نمایند و در نتیجه منجر به علائم گوارشی و درد شدید شکم می گردد.

گای گفت که نتایج این مطالعه در های جدیدی را برای درمان سندرم روده تحریک پذیر و اختلالات مربوط به درد شکم باز می نماید.

وی تاکید می نماید که این مطالعه ثابت نموده است که درد های معده در این مورد نتیجه عدم توانایی دستگاه گوارش در تحمل آنتی ژن های غذایی است. آنتی ژن ها از اجزای مواد غذایی تحریک نماینده سیستم ایمنی بدن مانند آلبومین موجود در سفیده تخم مرغ هستند.

حدود 20 درصد از جمعیت دنیا از سندرم روده تحریک پذیر رنج می برند که باعث درد معده یا ناراحتی شدید پس از غذا خوردن می گردد.

گای گفت: جریان های دیگری نیز وجود دارند که علت IBS را به یک اختلال دستگاه گوارش بدون دلایل آشکار بدنی نسبت می دهند، در حالی که تیم ما سال ها کوشش نموده است تا ثابت کند این اختلال عملکردی دستگاه گوارش دلایل مشخصی دارد.

منبع مقاله: کشف روشی برای درمان سندرم روده تحریک پذیر

انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 47

به "مقاله: کشف روشی برای درمان سندرم روده تحریک پذیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: کشف روشی برای درمان سندرم روده تحریک پذیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید