حذف از چرخه انتخابی تیم ملی؛ تاوان غیبت در وزن کشی مسابقات کشتی قهرمانی کشور

به گزارش کلوب فارسی، کشتی گیرانی که بعد از شکست در دور مقدماتی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور از شرکت در وزن کشی روز دوم مسابقات سر باز زدند از چرخه انتخابی سال 2022 حذف خواهند شد.

حذف از چرخه انتخابی تیم ملی؛ تاوان غیبت در وزن کشی مسابقات کشتی قهرمانی کشور

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور طی سه روز چهارشنبه، پنجشنبه و آدینه هفته گذشته در استان گلستان برگزار گردید. پیش از این، کادر فنی تیم ملی آزاد از اعزام نفرات نخست مسابقات کشوری به پیکارهای قهرمانی آسیا در اواخر فروردین ماه سال 1401 به مغولستان خبر داده بود.

رضا مومنی در 57 کیلوگرم، داریوش حضرت قلی زاده در 61 کیلوگرم، رحمان عموزاد در 65 کیلوگرم، محمدمهدی یگانه جعفری در 70 کیلوگرم، یونس امامی در 74 کیلوگرم، علی سوادکوهی در 79 کیلوگرم، محسن مصطفوی در 86 کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در 92 کیلوگرم، محمدحسین محمدیان در 97 کیلوگرم و یدالله محبی در 125 کیلوگرم در اوزان دهگانه اول شدند و باید تیم ملی را در سفر به مغولستان همراهی نمایند.

در مسابقات کشوری اما 19 کشتی گیر که در روز اول رقابت ها در وزن کشی شرکت نموده بودند، در روز دوم روی باسکول نرفتند. سه نفر از آنها سر وزن نرسیدند اما 16 نفر دیگر به واسطه قبول شکست در مرحله مقدماتی، از رفتن روی باسکول خودداری کردند. این در حالی بود که پیش از مسابقات نیز علیرضا کریمی و امیرعلی آذرپیرا به عنوان دو مدعی 92 کیلوگرم به علت آسیب دیدگی روی تشک نرفتند.

همانطور که پیش از این محسن کاوه مدیر تیم های ملی آزاد خبر داده بود که غیبت در مسابقات به منزله حذف از چرخه انتخابی تیم ملی است، 16 کشتی گیری که بعد از شکست دیگر وزن کشی ننموده و مقابل حریفان حاضر نشدند، حضور در چرخه انتخابی تیم ملی را در سال 2022 از دست داده اند.

این در شرایطی است که با توجه به فاصله بسیار اندک دو رویداد مهم سال 2022 (مسابقات جهانی صربستان و بازی های آسیایی هانگژو) به احتمال فراوان کشتی در سال پیش رو دو ملی پوش در هر وزن خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: facloob.ir شناسه مطلب: 113

به "حذف از چرخه انتخابی تیم ملی؛ تاوان غیبت در وزن کشی مسابقات کشتی قهرمانی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف از چرخه انتخابی تیم ملی؛ تاوان غیبت در وزن کشی مسابقات کشتی قهرمانی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید